• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Демпартія США затвердила нову платформу: знайшлося місце й для України

Реклама на dsnews.ua

Демократична партія США оприлюднила платформу на 2020 рік, в якій вказується на необхідність підтримки України

Платформа прийнята ще 27 липня на засіданні комітету Демократичного національного зʼїзду і рекомендована для схвалення делегатами зʼїзду, передає "ДС" з посиланням на " Голос Америки ".

Документ на 92 сторінки охоплює багато аспектів внутрішнього життя країни. У платформі йдеться про те, що представники партії будуть продовжувати "трансатлантичну підтримку зусиллям з реформ в Україні і її територіальній цілісності".

"Ми будемо працювати разом з окремими європейськими країнами та Європейським Союзом, щоб протистояти загрозам нашим демократіям і посилити спільну стійкість проти корупції і клептократії. Ми будемо підтримувати велику європейську інтеграцію, найсильніші можливості захисту і велику енергетичну безпеку. Ми будемо посилювати нашу координацію і наші спільні стандарти щодо технологій, торгівлі, інвестицій. Ми будемо працювати разом, щоб посилити наше економічне відновлення після COVID-19 і зменшити нерівність ", — йдеться в документі.

Також в платформі йдеться про те, що демократи, спільно з європейськими партнерами, будуть протистояти "реваншистській Росії": "Ми не дозволимо Москві втручатися у наші демократії чи послаблювати нашу рішучість. Ми підтвердимо відданість Америки НАТО і захисту наших союзників".

У платформі критикується підхід Адміністрації Дональда Трампа до європейських партнерів: "Він (Дональд Трамп — ГА) бачить Європу як ворога – не друга – Сполучених Штатів. Він бачить Росію Володимира Путіна як стратегічного партнера – не як стратегічного противника. Він бачить союз праворадикальних націоналістів, спрямований проти Європейського Союзу, як політичних союзників, а не деструктивних антагоністів".

Раніше виконавчий комітет Республіканського національного комітету оголосив, що вони не будуть приймати нову платформу, а залишать ту, яка була прийнята на партійному зʼїзді в Клівленді в 2016 році. У ній, зокрема, йдеться, що слабка позиція адміністрації Барака Обами спровокувала агресію в світі.

«Результати одноосібного підходу Адміністрації (Обами — ГА) до роззброєння очевидні: сміливіший Китай у південно-китайському морі, повстала Росія, яка окуповує частини України і погрожує сусідам від Балтійського моря до Кавказу, агресивна ісламістська терористична мережа на Близькому сході. Ми виступаємо за дотримання і, якщо необхідно, збільшення санкцій, разом із нашими союзниками, до тих пір, поки суверенітет України і територіальна цілісність не будуть повністю відновлені. Ми також підтримуємо надання відповідної допомоги збройним силам України і більшу координацію із планування оборони НАТО», — йдеться в платформі республіканців.

    Реклама на dsnews.ua