• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Гроші закінчуються: США та ЄС хочуть використати російські активи для України

США та Європейський Союз розглядають можливість фінансово допомогати Україні, використовуючи російські активи, оскільки гроші на заході вичерпуються

Реклама на dsnews.ua

Загальна вартість активів російського Центробанку, які Адміністрація президента США хоче заарештувати, становить $300 млрд, повыдомляэ "ДС" з посиланням на NYT.

За даними видання, Адміністрація Байдена дала зрозуміти, що підтримує конфіскацію понад $300 млрд, і розпочала термінові обговорення з союзниками щодо використання коштів для допомоги Україні у військових діях у той момент, коли фінансова підтримка зменшується.

Раніше міністр фінансів США Джанет Єллен стверджувала, що без рішення Конгресу конфіскація коштів не буде законною. Деякі американськи високопосадовці тьакож висловили сумніви щодо законності конфіскації російських активів.

Але адміністрація в координації з країнами "Групи семи" знову почала розглядати використання свої повноважень або звернення до Конгресу з питання конфіскації коштів. Підтримка відповідного рішення в Конгресі зростає.

Переговори між міністрами фінансів, керівниками центральних банків, дипломатами та юристами активізувалися останніми тижнями. При цьому адміністрація Байдена тисне на Велику Британію, Францію, Німеччину, Італію, Канаду та Японію, щоб вони підготували стратегію до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну — 24 лютого 2024 року.

Президент Байден ще не схвалив стратегію по російським активам і багато деталей залишаються предметом гарячих дискусій. Політики мають визначити, чи будуть гроші спрямовані безпосередньо в Україну чи використані на її користь іншим чином.

Дискусії набули більшої гостроти, оскільки Конгрес не зміг досягти угоди про надання військової допомоги до кінця 2023 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua