• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Депутати Європарламенту виступили за введення санкцій за фальсифікації і репресії в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Група депутатів Європейського парламенту звернулася до керівництва ЄС із закликом ввести санкції за фальсифікацію виборів і репресії в Білорусі

Заяву членів Європарламенту оприлюднив у Twitter литовський євродепутат Петрас Аустрявичус, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

У листі євродепутати заявляють, що не визнають президентські вибори 9 серпня як вільні та легітимні.

"Білоруський режим перетнув" червону лінію, застосувавши безпрецедентне насильство і обмежувальні заходи проти білоруських громадян, які вимагають свободи і демократичних перетворень", — йдеться в заяві.

"Ми закликаємо керівництво ЄС застосувати цілеспрямовані санкції проти всіх осіб, винних у фальсифікації виборів, насильстві і репресіях", — закликали євродепутати.

Вони підкреслили, що під санкції повинні потрапити не тільки високопосадовці Білорусі та члени їх сімей, але й посадові особи середнього рівня репресивних структур і ЦВК.

Євродепутати вважають, що санкції повинні передбачати заборону на в'їзд до ЄС і замороження всіх активів, а також повинні тривати до проведення вільних і справедливих виборів в Білорусі.

Також вони закликають ЄС переглянути відносини з Білоруссю, зокрема, зупинити переговори щодо пріоритетів двостороннього партнерства. "Білоруський режим ні в якому разі не може отримувати вигоду від фінансової підтримки ЄС", — сказано в заяві.

Заяву підписали 23 депутати Європарламенту. Серед них — Віола фон Крамон-Таубадель, Радослав Сікорський, Анна Фотига та інші.

Глава МЗС Польщі Яцек Чапутович раніше не виключив санкцій з боку ЄС, якщо президент Білорусі Олександр Лукашенко продовжить застосовувати насильство до протестувальників.

Литва виступила за санкції ЄС проти Білорусі за політичні репресії, до обговорення санкцій закликав і голова МЗС Німеччини Хайко Маас.

Нагадаємо, Литва видала опозиційному кандидату у президенти Білорусі Світлані Тихановській візу на один рік, а також надала їй житло.

    Реклама на dsnews.ua