• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Державні ЗМІ повідомили про затримання у Мінську "координатора" протестів

Реклама на dsnews.ua

У Мінську нібито було затримано "координаторів" масових протестів, які почалися після виборів президента, один з них керував діями соратників з готелю

Про це сьогодні повідомило державне агентство Білорусі БелТА, інформує "ДС".

Один із затриманих, мінчанин, знімав номер на 17-му поверсі готелю "Білорусь". Звідти він начебто і координував акції. Держагентство зазначає, що чоловік керував діями трьох підлеглих, вони своєю чергою керували сотнями.

Також повідомляється, що у Мінську в районі торгового центру "Дана Молл" був затриманий чоловік, якій нібито роздавав гроші тим, хто бере участь у протестах.

"При затриманні чоловік чинив активний опір співробітникам органів внутрішніх справ, одному зламав ніс. У рюкзаку чоловіка було виявлено понад $10 тис., які призначалися в якості оплати учасникам масових заворушень", — зазначили в МВС Білорусі.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко раніше заявив, що протестами в Білорусі керували з кількох європейських країн, в тому числі з Польщі. Ким є нинішні затримані, не повідомляється.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua