• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Держдеп США визначив, хто потрапляє під санкції за "Північний потік-2"

Державний департамент США офіційно повідомив про надання звіту до Конгресу щодо учасників проєкту "Північний потік-2" (Nord Stream 2), проти яких будуть запроваджені санкції

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкена, передає "ДС".

"Державний департамент подав до Конгресу звіт відповідно до Закону про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA), у якому вказав чотири судна, п’ять компаній та одну фізичну особу як таких, що беруть участь у будівництві газопроводу Nord Stream 2, включно з компанією Nord Stream 2 AG та її генеральним директором Маттіасом Варнігом", — йдеться у заяві Блінкена.

Особи, які фігурують у звіті, підлягають санкціям згідно з PEESA, якщо стосовно них не запроваджені винятки. Саме такі винятки Держдепартамент вирішив застосувати до компанії Nord Stream 2 AG, її корпоративних співробітників, а також Маттіаса Варніга, мотивувавши це "інтересами національної безпеки".

У Держдепі повідомили, що санкції США будуть запроваджені проти чотирьох суден, зазначених у звіті, а також девʼяти додаткових суден, які перебувають у власності чи контролюються Морською рятувальною службою (РФ) та беруть участь у будівництві Nord Stream 2, пише Укрінформ.

Додаткові дії у цьому зв’язку також будуть оголошені Офісом контролю за іноземними активами США (OFAC). Вони дозволять продовжувати транзакції, а також заходи стосовно Морської рятувальної служби, не пов’язані з будівництвом Nord Stream 2.

"Сьогоднішні дії демонструють прихильність адміністрації до енергетичної безпеки в Європі, що узгоджується з обіцянкою президента відновити відносини з нашими союзниками та партнерами в Європі", — підкреслив Блінкен.

Крім того, він наголосив, що США продовжуватимуть протидіяти завершенню російського проєкту, який послаблює європейську енергетичну безпеку, а також безпеку України та країн східного флангу НАТО і Євросоюзу.

"Наша позиція проти трубопроводу Nord Stream 2 залишається непохитною. Хоча ми можемо не завжди погоджуватися, наші союзи залишаються міцними, і наша позиція відповідає прагненню зміцнювати наші трансатлантичні відносини з метою національної безпеки", — заявив державний секретар США.

Як повідомляла "ДС", за даними ЗМІ, адміністрація президента США не планує запроваджувати нові санкції проти Nord Stream 2 AG і його генерального директора, друга президента Росії Володимира Путіна і колишнього офіцера східнонімецької розвідки Маттіаса Варніга. Разом з тим представниця Білого дому заявила, що американська адміністрація все одно вважає "Північний потік-2" російським геополітичним проєктом, який загрожує енергетичній безпеці Європи.

У Конгресі США розкритикували рішення адміністрації Байдена відмовитись від санкцій проти компаній та осіб, які фактично контролюють будівництво Nord Stream 2.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua