• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Держсекретар США без попередження прибув до Афганістану

Державний секретар США прибув з візитом до Кабула (Афганістан) через кілька годин після того, як глава Білого дому Джо Байден заявив про виведення американського військового контингенту з Афганістану

Реклама на dsnews.ua

Даний візит не анонсувався раніше, передає "ДС" з посиланням на TOLO News.

Блінкен зустрівся з президентом Афганістану Ашрафом Гані і головою Вищої ради національного примирення Абдуллою Абдуллою. Під час зустрічі було обговорено питання відносин між США та Афганістаном після виведення американських військ.

«Вивід наших військ з Афганістану не означатиме ослаблення стратегічних відносин між двома країнами», — сказав Блінкен.

«Сполучені Штати виконають свої зобов'язання перед урядом і народом Афганістану», — додав він.

Блінкен підкреслив, що США будуть продовжувати надавати дипломатичну і гуманітарну допомогу Афганістану і будуть продовжувати свої зусилля щодо сприяння афганському мирному процесу.

У той же час, представники руху Талібан заявили, що виведення військ США є порушенням Дохинськаї угоди, яка «в принципі відкриває шлях для Моджахедів Ісламського Емірату вжити всіх необхідних заходів протидії, тому відповідальність за всі майбутні наслідки нестиме американська сторона, а не ісламський Емірат».

Як повідомляла "ДС", 14 квітня президент США Джо Байден оголосив про виведення американських військ з Афганістану. Американський військовий контингент почне залишати Афганістан 1 травня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua