• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Держсекретар США назвав пріоритет для України

Пріоритетом для України має бути боротьба з корупцією та відновлення довіри громадян до влади

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час онлайн виступу на "Конференції реформ в Україні", яка 7-8 липня проходить у Вільнюсі, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Влада стає новаторською, мобільною, підзвітною громадянам. Працює прозорий механізм у сфері державних закупівель, завдяки якому дешевшають товари та послуги, зменшується корупція та зростають можливості для та середніх підприємств", — сказав Блінкен.

Глава Держдепу окреслив пʼять ключових напрямків, на яких Україна має зосередитися, щоб досягти результатів. Це — прийняття законопроектів про Вищу раду правосуддя і Вищу кваліфікаційну комісію суддів, вирішення процедурних питань під час конкурсу на керівні посади в НАБУ і САП, реформа корпоративного управління за стандартами ОЕСР, реформа правоохоронних органів, а також боротьба з корупцією.

За словами Блінкена, протидія корупції має залишатися пріоритетом для України. При цьому, Держсекретар США зазначив успішні приклади боротьби з корупцією. Зокрема, він звернув увагу на роботу в цьому напрямку голови Фонду державного майна України:

"Дмитро Сенниченко на своїй посаді не лише розпочав істотні реформи щодо державних підприємств, але й доклав зусиль щодо питань приватизації. Йому запропонували 5 млн доларів за призначення директора Одеського припортового заводу. Однак він звернувся до правоохоронних органів, що призвело до багатьох арештів, здійснених НАБУ. Він також дотримувався чесності та порядності у питанні призначення на посаду керівника ОПЗ. Ось як треба боротися з корупцією", — сказав Блінкен.

Крім того, він нагадав про досвід Міністерства цифровий трансформації України і позитивний вплив діджіталізаціі, цифровизація державних послуг для громадян і бізнесу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua