• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Десятки акаунтів, пов'язаних з КДБ Білорусі, поширювали брехню про міграційну кризу, — звіт Meta

Компанія Meta видалила десятки фейкових акаунтів у соцмережах Facebook та Instagram, які були пов'язані з Комітетом держбезпеки Білорусі та розпалювали кризу з нелегальними мігрантами біля кордонів Євросоюзу

Десятки акаунтів пов'язаних із КДБ Білорусі поширювали брехню;
Десятки акаунтів пов'язаних із КДБ Білорусі поширювали брехню;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в опублікованому звіті компанії, повідомляє "ДС".

За інформацією Meta, діяльність цих облікових записів почалася в жовтні 2021 року, при цьому деякі облікові записи були створені зовсім недавно — у середині листопада.

Власники сторінок видавали себе за журналістів та активістів із Європейського Союзу, зокрема Польщі та Литви. Деякі з облікових записів використовували фотографії профілю, ймовірно, створені з використанням штучного інтелекту.

"Ці вигадані персонажі критикували Польщу англійською, польською та курдською мовами, публікували фотографії та відео про те, як польські прикордонники нібито порушують права мігрантів та порівнювали ставлення Польщі до мігрантів із ставленням до інших країн", – йдеться у звіті.

Внутрішнє розслідування компанії показало, що до фейкових облікових записів причетний КДБ Білорусі. Загалом було видалено: 41 обліковий запис Facebook, п'ять груп і чотири акаунти в Instagram.

Як писала "ДС", МЗС Білорусі обіцяє жорстку асиметричну відповідь на нові санкції Європейського Союзу проти країни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua