• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Діагноз - смерть. Моторола показав, яким буде новий Путін

Ліквідацію Арсена Павлова "Мотороли" вже назвали "кінцем міфу про російських добровольців", дискредитацією "російської мрії"
Реклама на dsnews.ua

Є в цьому частка правди. Але тільки почасти. У "російської мрії" немає свого "довго і щасливо". Вона в принципі не пропонувала ніколи нічого крім "каміння з неба". Тому тут все по-чесному. Якби смерті молодих людей могли вразити представників "русского мира", то ор материнських, супружних і дитячих голосів не припинявся б в Росії 25 років. Суть в тому, що носії імперського духу готові ризикнути всім, заради миті. Так що смерть одного - це тільки сигнал іншим, що святе місце звільнилося.

"Моторола" примітний зовсім іншим. Він символ "російського світу". Його несвідоме прорвавшееся в публічну площину. Малосимпатичний маргінал, выхваляющийся вбивствами і вдалими грабежами на чужій землі раптом став любимо не тільки до кола деклассированного російського елементу, але і серед цілком респектабельної публіки. Автомийники двоєженець хизується з "зіркою героя" на полковничьем кітелі - це діагноз всім домогосподаркам, інженерам, поетам і військовим країни переможного ідіотизму. Можна ревно захищати російських "зелених чоловічків", вірити у високі імперські цілі і многоходовочки, можна навіть переплутати старіючого ботоксного фанфарона з політиком. Але прийняти людини, одним своїм виглядом що наводить страх за полковника - це саме по собі не зовсім здорова реакція.

Сучасна психологічна наука називає несвідомим сукупність психічних процесів і явищ, що не входять у сферу свідомості суб'єкта. Зигмунд Фрейд говорив, що несвідоме "населене чудовиськами", тобто пригніченими образами, почуттями, мотивами і бажаннями назавжди зацензурированными мораллю. Лев Толстой вважав, що роль несвідомого в долі людства глобальна. "Я переконаний, що в людини вкладена нескінченна не тільки моральна, але навіть фізична нескінченна сила, але разом з тим на цю силу покладено жахливий гальма - любов до себе, або, швидше пам'ять про себе, яка виробляє безсилля. Але як тільки чоловік вирветься з цього гальма, він отримує всемогутність".

Навіщо всі ці патентовані безпринципні садисти масово вирушили на дозволену донбаську бійню, як не за всемогутністю? Влада, що дозволяє реалізувати свої найсміливіші фантазії від "Лексуса" до витончених тортур. Ось що їм було потрібно. Безправний і безславний людський матеріал абсолютно не потрібний своїй країні і приречений на безперспективну понурую життя, у війні проти українського народу раптом знайшов сенс і цінність. Сам факт того, що люди прийшли в нашу країну вбивати, продовжують щиро вірити в "радянський братство народів", наводить на думку про серйозне моральне падіння. Для того, щоб називати окупацію - "звільненням", вбивства - "братньою допомогою", смерть близьких в бою на чужій землі - "нещасним випадком у відрядженні", у колективній свідомості народу чорнота повинна восторжествувати над людським.

Нічого нового у фігурі "Мотороли" для російського Реального якраз не було. Всі ці товариші артем, землячки, дыбенки мали настільки ж колоритний вигляд і схильність до насильства. Ось тільки пропаганда намагалася приховати "особливості" новоспечених героїв від масового глядача. У випадку ж з "Моторолою" і йому подібними все було якраз навпаки. Найстрашніші їх риси і вчинки були навмисно посилені зовнішніми ефектами та розтиражовані численними ЗМІ. І російський обиватель все це прийняв, розсмакував і попросив добавки.

Є точне вираження, яке застосовується до настроїв, навіюваною російському суспільству офіційною пропагандою- "Живи швидко, помри молодим". Це вислів - неофіційне гасло рок-н-рольної тусовки і представників панк субкультури. Але, знову-таки, садист з російської глибинки вже точно не англійський рокер. Він брехливий пропагандистський конструкт, завдання якого-викликати у публіки певні емоції і сподвигать на певну форму "величі" за рахунок безкарного, узаконеного знищення невинних.

"Народні герої" завжди образ і завжди приклад для наслідування. Невдаха, який не здатен самореалізуватися соціально прийнятним способом і заради кількох років "красивого життя" став душогубом - хіба це не новий російський стандарт успіху однаково актуальний як для темного підворіття, так і для кремлівських коридорах влади? "Моторола" - це Путін нового зразка. Символ єднання влади і народу. Смерть "Мотороли" це дійсно "кінець російського світу". Але сценарний. Це прогноз на майбутнє. Смерть чудовиська, що уособлює несвідоме прагнення задавленого заборонами народу до всемогутності. Фрейд був би в захваті!

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua