• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Дипломати ЄС і Канади закликали владу Білорусі до діалогу з народом

Реклама на dsnews.ua

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики Жозеп Боррель і міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань закликали білоруську владу розпочати діалог з народом

Про це йдеться у спільній заяві політиків, яку цитує "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Масові демонстрації в Мінську і в усій країні в неділю, 23 серпня, повинні були дати зрозуміти владі, що зараз необхідно терміново почати відкритий і конструктивний національний діалог, щоб знайти шлях вперед для Білорусі", — зазначається в документі.

Боррель і Шампань заявили, що підтримують прагнення білоруського народу до демократичних змін.

"Ми чітко і неодноразово висловлювали нашу позицію щодо проведення президентських виборів 9 серпня в Білорусі та їх наслідків. Президентські вибори не були ані вільними, ані справедливими", — сказано у заяві.

Політики нагадали, що Білорусь як держава-учасниця ОБСЄ "взяла на себе зобовʼязання проводити справді демократичні вибори і захищати права людини та основні свободи".

"Тільки мирний і демократичний процес може знизити ескалацію ситуації і знайти надійні рішення", — наголошується в документі.

Боррель і Шампань заявили про підтримку пропозиції сприяти діалогу в Білорусі під час спільного візиту чинного голови організації, премʼєр-міністра і міністра закордонних справ Албанії Еді Рами і майбутнього голови організації, глави МЗС Швеції Анн Лінде.

"Ми закликаємо білоруську владу невідкладно прийняти цю пропозицію. Ми закликаємо всі інші держави-учасниці ОБСЄ також підтримати цю пропозицію", — наголошують вони.

Автори також заяви пообіцяли уважно стежити за ситуацією і бути готовими зробити свій внесок в зусилля з мирного врегулювання кризи в Білорусі.

"Канада і Європейський союз будуть і далі підтримувати народ Білорусі і продовжувати працювати з нашими міжнародними партнерами, щоб його голос був почутий, а його права були захищені", — заявили представники ЄС і Канади.

Як писала "ДС", під час акцій протесту, які пройшли в Білорусі 25 серпня, міліція затримала 51 людину.

В Мінську на тлі протестів проти де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка знову почали відключати інтернет на вимогу влади країни.

    Реклама на dsnews.ua