• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Директор Danske Bank подав у відставку з-за відмивання кремлівських грошей

Реклама на dsnews.ua
Головний виконавчий директор Danske Bank Томас Борген пішов у відставку через скандал з відмиванням грошей

Про це йдеться в прес-релізі, опублікованому прес-службою банку, інформує "ДС".

"Очевидно, що Danske Bank не впорався з відповідальністю у тому, що стосується відмивання грошей в Естонії. Я глибоко жалкую про це. Хоча розслідування зовнішнього правового бюро уклало, що я виконував свої юридичні обов'язки, я упевнений, що буде краще для всіх сторін, якщо я подам у відставку", - заявив Борген.

При цьому він підкреслив, що в якості головного виконавчого директора несе відповідальність за все, що відбувається в банку.

"Мені було вже деякий час ясно, що відставка - це правильний вчинок, який слід зробити, але я відкладав це рішення, оскільки відчував за собою відповідальність провести банк через цей складний період до оприлюднення результатів розслідування", - додав він.

Danske Bank у середу також повідомив, що відмовляється від 1,5 млрд данських крон (близько 200 млн євро) виручки від усіх проведених в естонському філії сумнівних угод. Банк вирішив пожертвувати ці гроші незалежного фонду, який буде заснований для надання підтримки ініціативам по боротьбі з міжнародною фінансовою злочинністю, в тому числі з відмиванням грошей, говориться в повідомленні банку. Суму пожертвувань включать у витрати за третій квартал 2018 року. У зв'язку з цим банк також знизив прогноз прибутку.

Як повідомляла "ДС", проведене банком незалежне розслідування підтвердило, що через естонське відділення Danske Bank відмиті $30 млрд нерезидентів з Росії та пострадянських країн.

Перед цим Генеральна прокуратура Естонії почала розслідування відносно естонської філії Danske Bank у справі про відмивання грошей з держбюджету Російської Федерації.

Також ЗМІ повідомляли, що у схемах відмивання грошей були пов'язані двоюрідний брат Володимира Путіна Ігор Путін і ФСБ.

У схемах брав участь віолончеліст Сергій Ролдугін, який є другом президента РФ Володимира Путіна і хрещеним батьком його старшої дочки - Марії Володимирівни.

Danske Bank - найбільший комерційний банк Данії, один з провідних банків Північної Європи. Материнською компанією є Danske Bank Group. Штаб-квартира знаходиться в Копенгагені. Філії Danske Bank Group здійснюють банківську діяльність у 14 країнах світу.

    Реклама на dsnews.ua