• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Диспетчер, який посадив літак з Протасевичем в Мінську, залишив Білорусь, — ЗМІ

Авіадиспетчер "Белаеронавігаціі" Олег Галегов, який посадив в аеропорт Мінська рейс авіакомпанії Ryanair з опозиційним журналістом Романом Протасевичем на борту, покинув територію Білорусі

Наша Ніва
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє відразу кілька співробітників "Белаеронавігаціі", передає "ДС" з посиланням на білоруське видання "Наша Нива".

Відомо, що Олег Галегов жив в Мінську зі своєю сім'єю. В "Белаеронавігаціі" працює як мінімум з 2010 року. Керівництво компанії стверджує, що диспетчер знаходиться у відпустці, однак колеги не можуть зв'язатися ані з Галеговим, ані з його дружиною. Стаціонарний телефон в їхній квартирі в Мінську не відповідає, як і мобільні. Подружжя також видалили профілі з соцмереж. Деякі колеги вважають, що Галегов, який є етнічним грузином, виїхав з сім'єю до родичів в Грузію.

Як повідомляла "ДС", 23 травня в аеропорту Мінська через повідомлення про мінування екстрено посадили літак компанії Ryanair. На його борту знаходився відомий опозиційний журналіст, засновник Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Його зняли з рейсу і заарештували.

Пізніше стало відомо, що для "супроводу" літака в повітря було піднято винищувач МіГ-29. Все це робилося за особистим наказом самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

В авіакомпанії Ryanair заявили, що екіпаж літака отримав повідомлення про загрозу на борту від білоруських диспетчерів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua