• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Зцілення з волі Божої. Як ковідний Трамп успадковує середньовічних королів

Президент США повідомив, що він і перша леді здали позитивний тест на Covid-19

Дональд і Меланія Трамп
Дональд і Меланія Трамп / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Дональду Трампу, президенту США, знову вдалося опинитися в центрі уваги світових ЗМІ: сьогодні в Twitter він повідомив спершу, що у його радниці Хоуп Хікс, яка всюди його супроводжувала, позитивний результат тесту на Covid-19. А через дві години він сповістив, що позитивні тести і у нього, і у його дружини Меланії.

Дональд Трамп в Twitter повідомив про те, що він і Меланія Трамп здали позитивний тест на коронавірус
Дональд Трамп в Twitter повідомив про те, що він і Меланія Трамп здали позитивний тест на коронавірус

Трамп також повідомив, що вони з першою леді йдуть на самоізоляцію. Однак президент продовжить керувати країною, запевнив його особистий лікар Шон Конлі.

"Разом ми подолаємо це", — додала в своєму Twitter Меланія Трамп.

Меланія Трамп запевняє, що "разом вони" впораються з коронавірусом
Меланія Трамп запевняє, що "разом вони" впораються з коронавірусом

Після цього вони обидва замовкли. Ні Трамп, ні перша леді нічого більше, на момент написання матеріалу, ще не твітнулі. Тиша в Twitter-акаунтах дітей — Іванки та Дональда-молодшого. Тільки Ерік Трамп продовжує викладати фотографії зі своїх поїздок в рамках передвиборчої кампанії батька з Вісконсіна і Міннесоти.

Сімейство Трамп дає американцям і всьому світу переварити інформацію, що надійшла.

Реклама на dsnews.ua

Найміцніший "шлунок" серед представників оточення господаря Овального кабінету, по всій видимості, у віце-президента Майка Пенса, який разом з дружиною "передав їх любов і молитви" своїм "любим друзям".

"Нехай Господь благословить вас, президент Трамп і наша чудова перша леді Меланія", — резюмував Пенс.

У світі, правда, теж не сплять. Так, якнайшвидшого одужання Трампу побажав міністр житлового будівництва Великобританії Роберт Дженрік.

А ось в Парижі, який на відміну від Лондона до президента США не відчуває нині теплих почуттів, відреагували з невеликим глузуванням.

Габріель Атталь, офіційний представник прем'єр-міністра Франції, написав: "Це говорить про те, що вірус нікого не щадить, включаючи тих, хто був скептиком. Бажаю йому якнайшвидшого одужання".

Ще менш делікатними в оцінках були в Китаї, з яким Трамп веде торгівельну війну і вимагає притягнути до відповідальності за пандемію коронавіруса.

Наприклад, головний редактор китайського видання Global Times Ху Сіджінь і газета China Daily відверто потішаються над американським президентом: мовляв, Трампи заплатили свою ціну за спроби применшити небезпеку Covid-19 і відмову дотримуватися запобіжних заходів, рекомендованих медиками.

Ху вважає, що Covid-19 може негативно відбитися на шансах Трампа переобратися на другий термін.

Втім, зловтішаючись, Пекін надає йому послугу. Президент США використовує свій позитивний тест і коментарі з КНР як відправну точку для посилення антикитайської риторики: буде проклинати як попало Китай за спалах коронавіруса і консолідувати виборця проти зовнішнього ворога.

Всенародна жалість

Трамп вичавить з цієї ситуації максимум. Це напевно.

Особливо, якщо врахувати той факт, що Covid-19, імовірно, здолав "потуса" і "флотус" через три дні після перших дебатів з кандидатом Демпартії Джо Байденом, які, згідно з більшістю опитувань (але не на думку експертів Fox News), Трамп програв.

Йому потрібно повертати втрачені очки. І, безумовно, він піддасться осміянню з боку не тільки французів чи китайців, але і своїх внутрішніх опонентів.

Йому пригадають і міфологізацію гідроксилохлорину, і сумбур в діях на початку епідемії, і демонстративне небажання носити маску, і буквально вчорашню заяву про те, що кінець пандемії вже близький.

Але плюс в даній ситуації все ж жирніше мінуса, якщо припустити, що мова про передвиборчу технологію.

Дональд Трамп, чиї позиції похитнулися через коронакризу і масові протести, отримає належну дещицю співчуття від світових лідерів, а тих, хто буде поводитися а-ля Атталь, занесуть до чорного списку для подальшого громадського і регулярного приниження.

Це по-перше. По-друге, що головне, співчуття може принести йому втрачені симпатії консервативних виборців, перш за все тих, хто в ньому розчарувалися і сумніваються зараз, чи варто знову віддавати за Трампа голос.

Якийсь відсоток серед таких помірних республіканців, почувши новини, вигукне: "Боже мій! Який жах". Потім задумається, подумки поховавши Трампа і скаже сам собі: "А він і не такий вже поганий президент. Вже краще, ніж лівак Байден".

Підвищить привабливість Трампа в очах такого виборця і те, що з хворобою він буде справлятися разом з дружиною. Геть усі домисли про сварки і взаємну ненависть між ними. Тепер ця міцна традиційна американська сім'я. Все вони, як висловилася Меланія, "подолають разом".

Ще один плюс — це можливість для Трампа ще більш трансформувати діалог з електоратом і медіа в монолог.

Ніяких журналістів і неприємних питань. В тому числі, що не виключено, і під час наступного раунду дебатів з Байденом, які намічені на 15 жовтня, тобто через якраз два тижні, які відводяться на карантин.

Ці два тижні ізоляції, а при необхідності і більше, президент може провести онлайн і, грубо кажучи, в піжамі і з градусником. А від дебатів і зовсім може відмовитися, аргументувавши це тим, що з "Сліпі Джо" говорити нема про що і свого конкурента він, президент Сполучених Штатів, просто знищив в Клівленді.

І якщо ця новина насправді передвиборча технологія, то з великою часткою ймовірності Трамп вилікується завдяки гідроксилохлорину, про що буде без втоми твердити потім.

Ну, і завдяки "милості Господа нашого, амінь". "Амінь", — повторять слідом за ним зворушені американські консервативні протестанти.

За допомогою Божою і гідроксилохлориновою

До речі, про Господа. Особисте зіткнення правителя з заразою — технологія стара. Вона стала особливо популярною в Середньовіччі. Тодішні монархи влаштовували грандіозні шоу. Вони відвідували чумних, цілувалися з прокаженими. Така демонстрація сміливості повинна була підтвердити святість і богообраність короля, які оберігали його від страшних хвороб.

Ну, за винятком, може, короля Єрусалиму Балдуїна IV Прокаженого. Правда, він трохи не вписується, оскільки проказа його вразила ще в дитинстві і прожив лише 24 роки.

Широке поширення в Середньовіччі також отримала "божественна" практика, священне навіть дійство, що здійснюється монархом divinitus (з волі Бога) і отримало назву "королівський дотик".

Практикували гри в божественність в першу чергу французькі (онук Ярослава Мудрого Філіп I; Роберт II Благочестивий, Людовик IX Святий, Генріх III) і англійські королі (Едуард Сповідник, Генріх I, Едуард I Довгоногий).

На думку різних істориків, всі вони могли використовувати свій "королівський дотик", щоб виліковувати підданих. І найчастіше це була звичайна золотуха. Хвороба рідко була смертельною і людина цілком могла одужати самостійно. Але якщо раніше до неї доторкнувся його король, то одужання автоматично ставало заслугою монарха. Любов до якого, звичайно ж, злітала до небес.

Для Трампа ж його "королівським дотиком" може стати гідроксилохлорин, а швидше за все — оперативно запущена у виробництво вакцина.

Сам президент США, впоравшись з коронавірусом, divinitus підтвердить свою святість і правоту.

    Реклама на dsnews.ua