• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Для проведення терактів": в КДБ Білорусі розповіли про "великі партії зброї" з України

Глава КДБ Білорусі Іван Тертель заявив, що з території України до країни йдуть незаконні поставки великих партій зброї, призначеної для дестабілізації ситуації в республіці

Іван Тертель
Іван Тертель / president.gov.by
Реклама на dsnews.ua

Про це Тертель заявив в програмі "Розмова у президента", передає "ДС" з посиланням на Білоруські новини

"Це групи відомі Оліневича (активісти, які проживали на території Польщі, України, там нібито "забезпечувалися озброєнням, спеціальними засобами", нібито виходили на територію Білорусі, здійснювали теракти, намагалися піти в Україну — "ДС"). Це група відома терористична Автуховича. З цієї групі проводиться в даний час розслідування", — йдеться в повідомленні видання.

"З території України великі партії, величезні партії зброї на нашу територію доставлялися для подальшого використання з метою дестабілізації ситуації, планувалися терористичні акти як щодо об'єктів державних відомств, так і щодо окремих посадових осіб, в тому числі з загрозою загибелі великої кількості населення", — зазначив Тертель.

За словами білоруського чиновника, у КДБ є інформація про "причетних осіб".

"Ми вживаємо відповідних заходів: у нас є достовірна інформація про прагнення в даний час з боку інших осіб. Вони виходять в тому числі з території іноземних держав, окремі з цих осіб співпрацюють зі спецслужбами іноземних держав", — зазначив він.

За словами Тертеля, Україні по лінії Генпрокуратури спрямовані "запити з фактами, прізвищами, телефонами причетних осіб".

"Відповіді нами не отримано. По групі Оліневича отримана формальна відписка про те, що не дотримано формальну сторону запитів. Це не відповідає нашим партнерським відносинам з Україною і, вважаємо, створює загрозу для нашої держави в перспективі", — підсумував глава КДБ.

Нагадаємо, раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що білоруські спецслужби затримали "терористичну групу" Миколи Автуховича. Вони, за словами Лукашенка, готували "теракти" по всій Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua