• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

До Грузії доставили першу партію вакцини Pfizer

Грузія отримала першу партію вакцини від коронавірусу виробництва американської компанії Pfizer

Доставка партії вакцин в Грузію
Доставка партії вакцин в Грузію / MOLSHA
Реклама на dsnews.ua

Препарат відправлять до Національного центру з контролю захворювань, а звідти розподілять по чотирьох локаціях в Тбілісі, а також в Батумі і Кутаїсі, передає "ДС" з посиланням на Ехо Кавказу.

Перевезення вакцин
Перевезення вакцин

Вакцина Pfizer має зберігатися в спеціальних холодильних установках при температурі мінус 80 градусів. Така інфраструктура є в шести клініках, де буде проходити вакцинація. Країна отримала і спеціальні шприци для цього препарату.

Раніше глава МОЗ країни Катерина Тікарадзе заявила, що вакцина Pfizer буде доступна як для медиків, яких почали прищеплювати з 15 березня, так і для громадян старше 65 років.

розвантаження вакцин
розвантаження вакцин

Грузія розраховувала отримати вакцину Pfizer ще в лютому, однак досягти домовленості не вийшло через зволікання з оформленням контрактів з компанією-виробником. В результаті Грузії допоміг Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), який займається розподілом вакцини.

Вакцина, розроблена німецькою компанією BioNTech і американським фармацевтичним концерном Pfizer — перша дозволена в грудні 2020 року до застосування в ЄС і перша офіційно схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Згідно з офіційними даними, вакцина Pfizer дає 95% ефективності і зберігає стійкість до коронавірусу до шести місяців.

Нагадаємо, першу партію вакцини від коронавірусу Грузія отримала 13 березня — це були 43,2 тисячі доз британо-шведського препарату AstraZenecа. Наступна партія AstraZenecа — 86,4 тисячі доз, надійде в квітні. В отриманні препаратів Грузії допомагає ЮНІСЕФ.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua