• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Додік, який подарував Лаврову українську ікону, назвав Кулебу "некомпетентним"

Реклама на dsnews.ua

Глава президії Боснії та Герцеговини Мілорад Додік звинуватив міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу в некомпетентності і в тому, що МЗС України продовжує "помилкові звинувачення" з приводу ікони

Про це йдеться в повідомленні "Балканського оглядача", передає "ДС".

Заява офісу Додіка стала черговим етапом скандалу навколо ікони, подарованої сербським представником в президії БіГ главі МЗС РФ Сергію Лаврову 14 грудня минулого року.

У ньому офіс вимагає, у відповідь на "неправдиві звинувачення" міністра закордонних справ України, надати докази про право власності України на ікону, про що в посольство України звернулися 23 грудня.

"Офіс прямо просив посольство України надати всі юридично обґрунтовані факти і докази, що підтверджують приналежність ікони Україні, а також всі докази, що зазначена ікона була відчужена, включаючи інформацію про спосіб відчуження, час, місце і власника", — йдеться в спеціальній заяві офісу представника сербів в Президії БіГ. Офіс Додіка підкреслює, що Україна не надала таку інформацію.

"Доводити звинувачення на основі невірно інтерпретованих статей в ЗМІ, а потім публічно заявляти про брехню і висувати звинувачення — це демонстрація аматорства і відсутності базових знань в області права, міжнародних відносин і дипломатії", — додають в заяві.

Офіс Додіка закликав Дмитра Кулебу "припинити грати в Twitter-дипломатію" і діяти "відповідно до міжнародного права і конвенцій".

Додік наполягає, що історію про ікону сфабрикували в Боснії, і що Україна ніколи не піднімала питання про її зникнення.

Нагадаємо, ікона, викрадена в Луганську і незаконно подарована Мілорадом Додіком главі МЗС РФ Сергію Лаврову, оцінюється в 12,5 млн євро і зберігалася в банку Banke Srpske, який збанкрутував.

У Росії заявили, що повернуть ікону для з'ясування її походження по лінії Інтерполу після того, як посольство України заявило про українське походження реліквії.

Додік сказав, що поверне скандальну ікону Україні, якщо Київ зможе довести, що шукав її раніше. Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у відповідь заявив, що Україна не приймає мову ультиматумів в питанні повернення раніше подарованої главі МЗС РФ Сергію Лаврову ікони з Боснії та Герцеговини.

    Реклама на dsnews.ua