• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Додон запропонував Санду розпустити парламент Молдови

Реклама на dsnews.ua

Чинний президент Молдови Ігор Додон запропонував переможниці виборів глави держави Майї Санду обговорити перспективи розпуску парламенту країни

Додон в інтерв'ю місцевому телеканалу N4 заявив, що питання дострокових виборів має обговорюватися на переговорах між двома найбільшими партіями, які мають шанси пройти до наступного парламенту, повідомляє "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Рішення про дострокові вибори має бути прийнято в ході переговорів між Партією соціалістів Республіки Молдова (ПСРМ) і Партією дії і солідарності (лідер Майя Санду)... Необхідно узгодити дату дострокових виборів і спільні дії з цього приводу", — сказав Додон.

Він пояснив, що ПСРМ, неформальним лідером якої він є, і партія Санду зможуть заблокувати роботу парламенту, після чого президент Санду зможе підписати указ про розпуск законодавчого органу. Зі свого боку Додон запевнив, що ПСРМ зробить все, щоб дострокові вибори відбулися восени 2021 року.

Додон заявив, що проведення дострокових виборів парламенту в березні майбутнього року, як пропонує обраний глава держави Майя Санду, неможливо в силу передбачених законом процедур. Він нагадав, що парламент можна розпустити на підставі одного з двох варіантів, передбачених в конституції.

"Перший — якщо парламент не працездатний більше трьох місяців. Припустимо, що в кінці грудня завершиться сесія, тоді засідань не повинно бути до кінця березня, і на початку квітня Санду підпише указ про розпуск. При цьому сценарії вибори пройдуть в липні", — сказав Додон, зазначивши, що для їх організації знадобиться близько трьох місяців.

"Другий варіант передбачає вотум недовіри уряду, або він подає у відставку", — сказав Додон, зазначивши, що в цьому випадку передбачена процедура, коли парламент двічі відхилить запропоновану главою держави кандидатуру прем'єра.

"Тоді вибори можуть відбутися не раніше кінця весни — з середини травня", — зауважив він.

При цьому Додон підкреслив, що нинішній парламент необхідно розпустити і підтримуюча його ПСРМ зробить все можливе для проведення дострокових виборів в майбутньому році.

Як повідомляла "ДС" 8 грудня Ігор Додон урізав президентські повноваження Майї Санду, вивівши з підпорядкування глави держави Службу інформації і безпеки Молдови (СІБ)

    Реклама на dsnews.ua