• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Дональд Туск звернувся до української влади з проханням поважати політичних опонентів

Реклама на dsnews.ua

Президент Європейської народної партії Дональд Туск закликав нинішнє керівництво України поважати політичних опонентів і дотримуватися принципів законності та демократії

Про це Туск заявив під час спілкування з п'ятим президентом Петром Порошенком з нагоди третьої річниці безвізового режиму, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Ви повинні демонструвати повагу - і це сигнал нинішнім політичним керівникам - у першу чергу до демократичних стандартів і законності, солідарності щодо ваших опонентів, якщо ви хочете побудувати сучасну, демократичну державу. Я переконаний, що принаймні для деяких це є цілком зрозумілим, що я маю на увазі", - сказав Туск.

Він також відзначив роль Порошенка в європейському реформуванні України.

"Ваш президентський термін на чолі вашої країни був найкращим прикладом у нашій загальній історії. Прикладом політичного лідерства найвищої якості. І це і моя роль сьогодні - переконати моїх партнерів у Європі продовжувати те, що ми спільно почали, і що ми досягли у відносинах між Україною і Європейським Союзом. Я можу повторити, що ви можете розраховувати на мене. Я зроблю все можливе, щоб переконати своїх партнерів у Брюсселі і серед європейських столиць продовжувати наш шлях, проєвропейський шлях у Києві", - додав Туск.

Варто відзначити, що на ситуацію навколо переслідування Петра Порошенка відреагували і інші політики. Зокрема, про неприпустимість репресій заявив колишній прем'єр-міністр Швеції Карл Більдт.

"Збирається президент Зеленський піти шляхом Януковича і кинути за ґрати свого політичного опонента Петра Порошенка? Якщо це відбудеться, потрібно буде вжити заходів. Це справа буде в центрі уваги у відносинах між ЄС і Україною", - написав Карл Більдт.

Колишній спецпредставник Держдепартаменту з питань України Курт Волкер порадив владі сконцентруватися на побудові національної єдності на тлі російської агресії, а не влаштовувати політичні переслідування.

"Вибір, кого переслідувати, - це політичне рішення, оскільки звинуватити можна кожного. Найкращим було б рішення - будувати національну єдність перед обличчям російської агресії на Донбасі і в Криму, як і казав Зеленський у своєму виступі 24 серпня", - написав Волкер.

Нагадаємо, вчора, 10 червня, слідчі Офісу генпрокурора оголосили п'ятому президенту Петру Порошенку про підозру у справі про призначення екс-заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочко.

У свою чергу, адвокати Порошенка заявили, що підозру не було вручено, тому що по КПК - це повинен робити генпрокурор або керівник САП.

    Реклама на dsnews.ua