• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Другу" Путіна загрожує імпічмент: лікарі визнали хворого президента Чехії Земана недієздатним

Президент Чехії Мілош Земан не може здійснювати свої повноваження в зв'язку з проблемами зі здоров'ям

Мілош Земан
Мілош Земан / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у понеділок, 18 жовтня, голова Сенату країни Мілош Вистрчіл, передає "ДС" з посиланням на DW.

Він послався на висновок празького госпіталю військового університету, де Земан вже близько двох тижнів перебуває на лікуванні.

Довгостроковий прогноз щодо стану здоров'я Земана "вкрай невизначений", а можливість його повернення до роботи в найближчі тижні — "малоймовірна", зазначив глава чеського Сенату.

Точний діагноз 77-річного Земана, який потрапив в реанімацію 10 жовтня, не розголошується, проте чеські ЗМІ пишуть, що госпіталізація може бути пов'язана з актуальними проблемами печінки. Політик страждає на цукровий діабет, він пересувається на візку.

Обов'язки президента в Чеській Республіці носять в основному церемоніальний характер. Однак госпіталізація Земана припала на важливий політичний момент — відсутність президента блокує формування нового уряду.

Тепер парламент має вирішити, чи потрібно передати повноваження президента іншому представнику держави, як це передбачено в конституції. Президент також може бути тимчасово звільнений від своїх офіційних обов'язків простою більшістю голосів в обох палатах парламенту.

9 жовтня в Чехії завершилося дводенне голосування на виборах в Палату депутатів парламенту країни. Після підрахунку 100 відсотків бюлетенів виявилося, що очолюваний чинним прем'єром Чехії Андреєм Бабішем рух АНО програв вибори, трохи поступившись опозиційному альянсу "Разом".

Парламентські вибори в Чехії проходили на тлі скандалу через журналістського розслідування "Досьє Пандори", одним з фігурантів якого був Бабіш, до якого, як вважають багато спостерігачів, лояльно ставиться Земан. Вказується, що незадовго до своєї госпіталізації Мілош Земан зустрічався з прем'єром.

Згідно з чеською конституцією, президент країни повинен запропонувати парламенту кандидатуру на пост глави уряду.

Як повідомляла "ДС", у 2017 році президент Чехії Мілош Земан називав втрату Україною Криму "завершеною справою" і пропонував вирішити питання за допомогою виплат Україні.

Нині покійний нардеп VIII скликання Дмитро Тимчук називав доводи Земана "маразматичними".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua