• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Чехії проведуть розслідування проти прем'єр-міністра після публікації Pandora Papers

У Чехії проведуть розслідування проти прем'єр-міністра Андрія Бабіша та інших громадян країни, які фігурують в матеріалах Pandora Papers

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні поліції Чехії у Twitter, передає "ДС".

Чеські правоохоронці повідомили, що Національний штаб по боротьбі з організованою злочинністю займеться розслідуванням не тільки стосовно прем'єра, а й усіх громадян Чехії, які були згадані в цій справі.

При цьому вони повідомили, що поки не будуть надавати більше інформації.

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш, за даними Pandora Papers, використовував офшорну компанію, щоб купити замок на півдні Франції за $22 млн у 2009-му. Також в розслідуванні фігурують близько 300 громадян Чехії.

Сам Бабіш раніше відреагував на "архів Пандори", заявивши, що ніколи не робив нічого протизаконного, і його нібито намагаються очорнити напередодні парламентських виборів.

Як відомо, розслідувачі ICIJ (Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів) представили доповідь "Досьє Пандори", присвячену офшорам політиків і бізнесменів з усього світу.

Він заснований на 11,9 млн конфіденційних документів. В аналізі документів брали участь понад 600 журналістів зі 150 медіа, в тому числі BBC, The Washington Post, Le Monde та інші. У публікаціях серед інших згадується ім'я президента України Володимира Зеленського, але Офіс Президента заявив, що у цій інформації немає нічого компрометувального.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua