• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Дуда нагородив посмертно трьох українців за порятунок поляків у XX столітті (ФОТО, ВІДЕО)

Президент Польщі Анджей Дуда нагородив медаллю Virtus et Fraternitas (мужність і братерство – лат.) дев’ятьох осіб з України, Чехії, Румунії, Словаччини та Угорщини за "героїчні дії у наданні допомоги полякам, які стали жертвами тоталітарних режимів XX століття"

Анджей Дуда
Анджей Дуда
Реклама на dsnews.ua

Серед українців посмертно нагородили подружжя Петра і Марії Базелюк, а також Петра Грудзевича, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Коли світ людей, які живуть у цій частині Європи, зіткнувся з двома страшними тоталітаризмами — німецьким нацистським і радянським сталінським – а також з ворожими людині ідеологіями, попри усілякі побоювання, попри часом раціональність, яка підказувала сховатися і не робити жодних жестів, адже так буде безпечніше, були такі, які могли простягнути руку до іншої людини", — сказав Дуда.

Також він подякував особам, які особисто прибули до президентського палацу й отримати нагороди за свої добрі та геройські вчинки та прояв людяності.

Як зазначається, Петро Грудзевич з села Дитятин Івано-Франківської області отримав медаль за те, що в 1986 році він не послухав радянських функціонерів, які вимагали від нього, аби він спиляв хрест на могилі майже 100 солдатів Війська польського, які загинули в 1920 році у бою з більшовиками.

Пан Грудзевич розповів, що він тоді працював водієм у колгоспі й отримав наказ спиляти і викинути хрест. Він відмовився це зробити, керуючись християнськими цінностями та пам’яттю про полеглих. За його словами, його сім’я зазнала переслідувань, але він не вважає, що зробив щось особливе і на його місці усі зробили б так само.

У свою чергу, подружжя Петра і Марії Базелюк нагороджено посмертно за те, що вони в 1943 році врятували від смерті з рук УПА Мечислава Слоєвського і його 7-річного сина Едварда.

Довідка: медаль Virtus et Fraternitas була заснована в листопаді 2017 року. Президент Польщі нагороджує нею, за рекомендацією директора Інституту Пілецького, осіб у знак вшанування пам’яті та подяки тим, хто надав допомогу громадянам Польщі у період з листопада 1017 року по липень 1990 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua