• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Два десятка українок з дітьми просять евакуювати їх з табору біженців в Сирії

Реклама на dsnews.ua

Не менше 25 громадянок України, яких силою утримують в Сирії в таборах для біженців закритого типу, разом зі своїми 35 дітьми хочуть повернутися на батьківщину. Українки провели там від 1,5 до 3,5 років

Про це розповіли на пресконференції родичі утримуваних в Сирії громадянок України, передає "ДС" з посиланням на LB.ua.

За словами учасників пресконференції, їх рідні потрапили в Сирію через Туреччину разом зі своїми чоловіками, коханими або родичами.

"Моя племінниця знаходиться в таборі аль-Голл. Вона поїхала в Туреччину в 2014 році — з чоловіком на роботу. У 2015 році вона повернулася, забрала дітей, але потім звʼязок зник. У 2017 році їй сказали, що її чоловік виїхав і що вона повинна виїхати за ним на територію Сирії. Тільки заговоривши про те, що вони хочуть виїхати, їх могли вбити. Наш зять був убитий за те, що висловився, що хоче повернутися … вона потрапила в табір вдів. Оскільки без чоловіка вони там жити не могли, їй довелося знову вийти заміж. Але його теж убили … Вона з дітьми тижнями сиділа в підвалах, вони йшли десятки кілометрів з іншими жінками. Вони шукали шлях, щоб повернутися, втекти з цього пекла … 29 серпня курдські військові підняли мою племінницю з дітьми і відвезли невідомо куди. Потім виявилося, що її перевели в табір Родж. Там люди знаходяться вже четвертий рік", — розповіла Фатіма Бойко.

Вона зазначила, що зверталася до Служби безпеки, але не отримала відповіді. Також, за її словами, уповноважений з прав дитини звернувся до Міністерства закордонних справ.

У схожій ситуації опинилися і родички інших учасників пресконференції.

Сестра Гульфіри Юнусової виїхала з Криму до Туреччини в березні 2014 року зі сином, невісткою та онуками. Синові незабаром запропонували роботу в Сирії, і сімʼя перебралася туди.

"Син дуже швидко загинув, вони залишилися тільки з невісткою і дітьми. Вони дуже хотіли виїхати, але це було неможливо. В них умови жахливі. Вони можуть готувати їжу, але і її забирають. Медицини у них немає. Таблетки можуть дати, якщо вони зможуть прийти в амбулаторію за зоною. Туди забирають дітей без матерів. Вони бояться віддавати дітей", — розповіла Юнусова.

Жінка додала, що зверталася в Меджліс, писала президенту, омбудсмену. "Наших дітей треба витягнути, не можна так ставитися до людей. Завтра може бути пізно", — підкреслила вона.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки посилюють свою військову присутність в Сирії після ряду загострень з російськими військами, через які зросла напруженість в країні.

    Реклама на dsnews.ua