• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Двоє хворих на COVID-19 українських моряків застрягли без допомоги під Малайзією

Реклама на dsnews.ua

Влада Малайзії, попри обіцянки, декілька днів не надає допомогу восьми хворим на COVID-19 членам екіпажу корабля "SFL Kate", що перебуває в її водах. Серед них – двоє українців: капітан судна Ігор Старицький та старший механік Валерій Григорʼєв 

Про це розказав старший механік, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свободу".

За словами Григорʼєва, коли корабель із 25 грудня вантажився вугіллям в Індонезії, прямуючи на Індію, на судно приїхали двоє сторонніх інженерів. Чоловік припускає, що саме вони могли заразити членів екіпажу, з якими працювали над спільними задачами.

Також моряк уточнив, що відчув перші симптоми хвороби в ніч на 2 січня: піднялася температура. Через пʼять днів на борту було вже вісім хворих, із них пʼятеро з температурою та поганим самопочуттям.

"Сінгапур нас не прийняв, не пустив нас у територіальні води. Ми там мали спорядження отримати, пальне. В Сінгапурі є офіс нашої компанії. Але влада Сінгапуру сказала ні – і все. Єдине, що нам залишалось робити – у Малайзії, неподалік від Сінгапуру кинути якір", – розповів Григорʼєв.

За кілька днів медики, які прибули на корабель, підтвердили COVID-19 у восьми з 21 члена екіпажу. 

За словами Григор’єва, Малайзія затягує процес із госпіталізацією хворих. 

"Влада Малайзії не хоче цього, вони всіма правдами і неправдами затягують це. Ми мали вже чотири чи пʼять обіцянок, що от-от сьогодні прийде лоцманський катер, нас заберуть. Потім скасовується. Потім кажуть, що знову прийде, і знову скасовується", – розповів старший механік.

Також він розказав, що хворіє вже десять днів, пропив курс антибіотиків, проте краще не стало: самопочуття зараз погане, температура, слабкість, потовиділення. Водночас капітану корабля Ігорю Старицькому краще, він хворіє без температури. 

Григорʼєв додав, що звернувся до Міністерства закордонних справ та до посольства України в Малайзії в ніч на 11 січня. Із посольства з ним вже звʼязались і пообіцяли посприяти тому, щоб хворі отримали допомогу.

    Реклама на dsnews.ua