• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Джонсон достроково припинив участь у роботі Генасамблеї ООН через Brexit

Реклама на dsnews.ua
Прем'єр-міністр Великобританії перервав свій візит до Нью-Йорк, де він брав участь у роботі Генасамблеї ООН, і вилетів у Лондон

Рішення про перегляд робочого графіка глави уряду було прийнято після того, як у вівторок Верховний суд Сполученого Королівства визнав незаконним його рішення припинити роботу парламенту на п'ять тижнів напередодні Brexit, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

У вівторок ввечері Джонсон провів по телефону екстрену нараду з членами свого кабінету, а також розмова з королевою Єлизаветою II. На Даунінг-стріт, 10 не уточнюють тему розмови, що відбулася між Джонсоном і монархом. Оскаржений в суді крок Джонсона поставив королеву в незручне становище, оскільки саме глава держави дає прем'єру дозвіл на пророгацию (припинення роботи парламенту). З рішення Верховного суду випливає, що Джонсон міг ввести королеву в оману, якщо пояснив причини свого прохання тими ж аргументами, які він наводив публічно. За словами глави уряду, довга пророгация потрібна була йому для того, щоб підготувати нову програму уряду, а не для того, щоб перешкодити парламенту втручатися в процес Brexit.

Перше після перерви засідання Палати громад розпочнеться у середу о 11:30 за місцевим часом (13:30 за київським часом). З повідомлення газети The Times, консервативний уряд Джонсона може відразу спробувати на кілька днів відправити парламент на канікули у зв'язку з проведенням щорічного з'їзду Консервативної партії. Опозиція в свою чергу може спробувати знову захопити контроль над парламентською порядком, щоб зробити нову спробу перешкодити Джонсону здійснити Brexit без угоди з Брюсселем. Крім того, парламентарії мають намір вимагати в уряду пояснень з приводу прийнятого ним незаконного рішення.

    Реклама на dsnews.ua