• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Джонсон спрогнозував, коли Велика Британія та ЄС домовляться про торговельну угоду щодо Brexit

Реклама на dsnews.ua

Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що торговельна угода щодо Brexit з ЄС має бути укладена до 15 жовтня, в іншому випадку її не буде

Про це йдеться у заяві Джонсона, яку наводить "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Якщо ми не зможемо домовитися на той час, то я не бачу, що між нами буде угода про вільну торгівлю, і ми маємо прийняти це і рухатися далі", — каже Джонсон.

На думку Джонсона, якщо угоду не буде прийнято, у Британії будуть торговельні відносини з ЄС, подібні відносинам Євросоюзу й Австралії, що буде "хорошим результатом".

"Ми матимемо повний контроль над нашими законами, нашими правилами і нашими рибальськими водами", — зазначив він.

Джонсон додав, що Велика Британія готова знайти розумну угоду з ЄС з практичних питань, включно з перельотами, вантажними перевезеннями або науковим співробітництвом, навіть якщо торговельної угоди не буде досягнуто.

"Наші двері ніколи не закриються, і ми будемо торгувати як друзі і партнери. Але без угоди про вільну торгівлю", — пояснив премʼєр-міністр.

Перехідний період після Brexit настав для Великої Британії 31 січня 2020 року, він триватиме до 31 грудня 2020 року. Цей період необхідний, щоб ЄС і Британія могли спокійно провести переговори і погодити свої майбутні відносини. Основне питання, яке слід узгодити Великій Британії і Євросоюзу — нова торговельна угода.

Велика Британія відмовилася від продовження перехідного періоду і вийде з Євросоюзу 1 січня 2021 року.

Як писала "ДС", Європейський Союз у переговорах з Великою Британією про її вихід зі складу блоку готовий помʼякшити одну з ключових вимог щодо надання державної допомоги.

    Реклама на dsnews.ua