• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Джонсон звинуватив Євросоюз в підготовці продовольчої блокади

Реклама на dsnews.ua

Європейський Союз погрожує Великобританії зупинкою поставок продуктів зі Сполученого Королівства в Північну Ірландію

Про це написав у статті для Daily Telegraph британський премʼєр Борис Джонсон, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Так, Джонсон стверджує, що Євросоюз погрожує "зупинити перевезення продуктів харчування з Великобританії до Північної Ірландії" на додаток до мит на імпорт з Великобританії до Північної Ірландії. Таким чином, ЄС хоче посилити своє "крайнє тлумачення" угоди про Північну Ірландію.

Джонсон стверджує, що такі дії загрожують "знищенням економічної та територіальної цілісності Великобританії" і є зловживанням "сумлінними переговорними" контрактами. Підхід Брюсселя може "серйозно загрожувати миру та стабільності в Північній Ірландії".

Головний парламентер Лондона по Brexit Девід Фрост написав в Twitter, що ЄС "під час останніх переговорів дав нам чітко зрозуміти, що немає жодної гарантії зарахування нас до переліку" затверджених третіх країн для імпорту продовольства. Фрост стверджує, що "в цих переговорах нам також було прямо сказано, що якщо нас не внесуть до списку, ми не зможемо перевезти їжу до Північної Ірландії".

У свою чергу, офіційний представник ЄС на переговорах по Brexit Мішель Барньє заявив в Twitter, що угода, яку Джонсон поставив під сумнів, "не є "загрозою цілісності Великобританії ". Він пояснив, що ЄС не відмовляється додавати Великобританію до переліку третіх країн для імпорту продовольства.

"Щоб потрапити до списку, ми повинні повністю знати, які правила країни, зокрема для імпорту. Той самий обʼєктивний процес застосовується до всіх перелічених країн", — зазначив Барньє.

Як повідомляла "ДС", премʼєр-міністр Великобританії Борис Джонсон вважає, що торговельна угода по Brexit з ЄС має бути укладена до 15 жовтня, в іншому випадку його не укладуть.

    Реклама на dsnews.ua