• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Ефективність вакцин через штам "Омікрон" значно знизиться, - глава Moderna

Ефективність вакцин від коронавірусу значно знизиться через новий COVID-штам "Омікрон"

Ефективність вакцин через штам "Омікрон" значно знизиться;
Ефективність вакцин через штам "Омікрон" значно знизиться; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головний виконавчий директор компанії Moderna Стефан Бансель, передає "ДС" з посиланням на Financial Times.

За словами Банселя, компаніям необхідні місяці, аби розробити у великих масштабах вакцини, що будуть набагато ефективнішими у протистоянні штаму "Омікрон".

"Не існує такої реальності, я думаю, де (ефективність — ДС) була б на такому ж рівні… як було зі штамом "Дельта"… Я думаю, буде значне падіння (ефективності — ДС). Я просто не знаю, наскільки сильним воно буде, тому що нам потрібно дочекатися даних, але всі вчені, з якими я розмовляв… вважають, що "добре не буде", — заявив Бансель.

Він зазначив, що через наявність великої кількості мутацій у шиповидному білку нового штаму COVID та його швидке поширення в країнах Африки, існуючі на цей час вакцини, можливо, потрібно буде змінити наступного року.

Виконавчий директор Moderna додав, що експерти не очікували появу такого варіанту як "Омікрон" ще, принаймні, один або два роки.

Нагадаємо, фармацевтична компанія Moderna на початку року випустить оновлену вакцину від коронавірусу, яка буде ефективніша проти штаму "Омікрон".

Як писала "ДС", у ВООЗ запевнили, що наявні вакцини від коронавірусу зможуть захистити від штаму COVID-19 "омікрон", незважаючи на його вкрай високий рівень небезпеки

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua