• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Екскомандувач американськими силами в Європі назвав "російських миротворців" в Карабасі окупантами

Реклама на dsnews.ua

Генерал-лейтенант збройних сил США у відставці, колишній командувач силами США в Європі Бен Ходжес скептично ставиться до введення в Нагірний Карабах "російських миротворців"

Про це він заявив на Львівському форумі з питань безпеки, який проходить 9-14 листопада в форматі відеоконференцій, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Я завжди скептично ставлюся до російських "миротворців". Такого поняття взагалі не існує. Вони швидше окупанти, які колись прийшли до Придністров'я, на Кавказ, до Південної Осетії", — сказав генерал, оцінюючи перспективи розміщення російського контингенту в Нагірному Карабасі.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян увечері 9 листопада повідомив, що підписав з президентами Росії і Азербайджану документ про припинення війни в Нагірному Карабасі.

"Я прийняв дуже і дуже важке рішення для себе і для всіх нас. Я підписав заяву з президентами Росії і Азербайджану про припинення карабаської війни о 01:00 (23.00 9 листопада за Києвом). Текст вже опублікованої заяви неймовірно болісний для мене особисто і для нашого народу. Я прийняв це рішення у результаті глибокого аналізу військової ситуації і оцінки людей, які краще її знають. Також її засновано на переконанні, що це найкраще можливе рішення ситуації, що склалася. Про все це докладно розповім в найближчі дні", — сказав Пашинян.

У свою чергу президент Азербайджану Ільхам Алієв висловив надію, що "багаторічному протистоянню з Вірменією прийшов кінець". Він також заявив, що миротворчу місію в регіоні будуть здійснювати спільно військові з Росії та Туреччини.

Цьому рішенню передувало взяття Азербайджаном під контроль кількох десятків населених пунктів в Нагірному Карабасі. Після заяви Пашиняна про припинення вогню в зоні карабаського конфлікту в Вірменії спалахнули масштабні акції протесту. Так, в Єревані протестувальники захопили парламент, а також увірвалися в будівлю уряду країни.

Як писала "ДС", 10 листопада до Вірменії прибули російські військовослужбовці підрозділів 15-ї миротворчої бригади.

    Реклама на dsnews.ua