• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Експрем'єр Японії розповів, чому зірвалося підписання мирної угоди з Росією

Реклама на dsnews.ua

У 2018 році Японія і Російська Федерація були дуже близькі до остаточного врегулювання територіальної суперечки щодо Курильських островів і підписання мирної угоди, однак договір не підписали через анексію Криму Росією

Про це заявив колишній прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, передає "ДС" з посиланням на Nikkei Asian Review.

"Було розуміння, що ми нарешті підходимо до переговорів про укладення угоди", — сказав Абе.

За словами експрем'єра, в певний момент він очікував, що доведеться повідомити про це рішення народу і розпускати нижню палату парламенту для проведення позачергових виборів.

Однак міждержавну угоду так і не підписали. Абе послався на "зовнішні фактори", а саме ескалація напруженості у відносинах між США і Росією, причиною якої стала окупація українського Криму.

Японія протягом тривалого часу оскаржує приналежність чотирьох островів Курильської гряди — Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї. Ці японські території були окуповані Радянським Союзом наприкінці Другої світової війни.

Через зазначений територіальний спір Росія і Японія досі не можуть підписати мирний договір. У листопаді 2019 після зустрічі японського прем'єра Сіндзо Абе і російського президента Володимира Путіна стало відомо, що Японія готова повернутися до декларації щодо островів 1956 року. У ній СРСР погоджувався передати Японії Хабомаї та Шикотан після підписання мирного договору.

У січні 2020 році після переговорів між президентом Росії Володимиром Путіним і прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе в Кремлі заявили, що "поки не фіксують жодних змін в позиції Японії".

Нагадаємо, раніше в МЗС Японії заявили, що влада Білорусі повинна негайно припинити неправомірні затримання і насильницький утиск громадян.

    Реклама на dsnews.ua