• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Експерт назвав геополітичні "розтяжки" України, що заважають більшому зближенню з США

Реклама на dsnews.ua

Україна у відносинах з США при новій адміністрації Джо Байдена потрапляє на кілька небезпечних "розтяжок" у зовнішній політиці

Про це під час презентації доповіді "США і Україна: порядок денний за Байдена" заявив експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" Українського інституту майбутнього, один з авторів доповіді Ігор Тишкевич, передає "ДС".

Він зокрема, заявив, що відносини України і США повинні базуватися не на особистих контактах, а на глобальній системі стримувань і противаг.

"Тут уже мʼяч на нашому боці, тому що Україна повинна сама напрацювати принципи зовнішньої політики і те, яке місце ми будемо займати, тому що за (обраного президента США Джо Байдена — " ДС") Байдена, враховуючи пріоритети політики США ми потрапляємо на кілька дуже важливих і дуже небезпечних для нас розтяжок. Перша і ключова: Сполучені Штати Америки і Китай. Сполучені Штати можуть балансувати в державах, де вже є міций вплив Китаю, як умовно добрий або гарний , ласкавий "дядечко Сем". у тих державах, де Китай ще не домінує — "дядечко Сем дуже злий. Що ми маємо з недавньої історії. І, якщо ми не будемо здатні пояснити в Вашингтоні — навіщо нам потрібен Китай, ми змушені будемо вибирати якийсь бік", — сказав Тишкевич.

Крім того, експерт назвав в якості таких "розтяжок" відносини США з Європейським Союзом і НАТО.

"І тут ми маємо трикутник: держави Триморʼя, які є фактично провідниками американського альянсу, інтереси Сполучених Штатів і України. Чию сторону ми повинні зайняти? Чи повинні ми балансувати?", — зазначив експерт.

Також в якості важливого фактора Тишкевич згадав відносини між США і Туреччиною.

"Це невирішене питання такого протистояння чи конкуренції. Воно залишається. І Туреччина для нас залишається стратегічним партнером. Це також є проблемою", — сказав експерт.

За його словами, зовнішньополітичне ведоство України і групи, які займаються зовнішньою політикою мають "досить нетривіальну задачу".

"Навіть з точки зору виходу на такі баланси, це може поліпшити ситуацію, але знову таки — треба балансувати — підсумував Тишкевич.

Нагадаємо, експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього, один з авторів доповіді Ілія Куса висловив думку, що адміністрація нового президента США Джо Байдена буде сприймати Україну не як окремий напрямок зовнішньої політики Штатів, а тільки як елемент в стратегії відносин з Росією.

    Реклама на dsnews.ua