• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Єпископ Солсбері викрив отруйників Скрипалів у брехні

Реклама на dsnews.ua
Затвердження підозрюваних в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова та Руслана Боширова про те, що вони побували в Солсбері, щоб подивитися на собор, оскаржив місцевий священик

Єпископ Солсберийский Ніколас Холтам зазначив, що камери відеоспостереження їх не зафіксували, передає "ДС" з посиланням на The Telegraph.

"У нас немає ніяких даних, які б дозволили провести зв'язок (цих людей, - "ДС") із собором. Думаю, у інших таких даних теж немає. Немає ніякого способу довести це (факт відвідування собору, - "ДС")", - сказав він, коментуючи обіцянку Боширова і Петрова кремлівської пропагандистке Маргарита Симоньян поділитися знімками з собору.

"Шкода, що вони не затрималися довше в місті, в якому вони могли б вивчити собор і побачити будівлю, яке призначене для любові Господа і в якому відбуваються регулярні молитви для піднесення наших сердець. Тут - найвищий шпиль і зберігається копія Великої хартії вольностей, що стосується верховенства права", - додав він.

Нагадаємо, 4 березня колишнього співробітника російського ГРУ Скрипаля і його дочку Юлію отруїли в британському місті Солсбері. Слідство прийшло до висновку, що вони були отруєні нервово-паралітичним речовиною типу "Новачок", розробленим в СРСР. У 2006 році Скрипаль був засуджений в Росії до 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь британської розвідки. В 2010 році він отримав притулок у Великобританії в рамках обміну шпигунами між США і РФ.

Ситуація навколо отруєння Скрипалів призвела до дипломатичного конфлікту між Британією і РФ. Лондон офіційно звинуватив Москву в причетності до отруєння Скрипаля, його дочки і поліцейського.

Організацією по забороні хімічної зброї підтверджені висновки Великобританії по застосуванню токсичної хімічної речовини в Солсбері.

5 вересня британська поліція повідомила, що підозрює в отруєнні Скрипалів громадян РФ Олександра Петрова та Руслана Боширова, які є працівниками ГРУ Росії.

Але президент Росії Володимир Путін заявив, що Петров і Боширов - цивільні особи і до отруєння Скрипалів непричетні. Після цієї заяви "туристи" Петров і Боширов дали інтерв'ю російській пропагандистке Маргарита Симоньян.

    Реклама на dsnews.ua