• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ердоган передумав блокувати план захисту НАТО Балтії та Польщі

Реклама на dsnews.ua
Анкара вирішила відмовитися від блокування затвердження плану Організації Північноатлантичного договору (НАТО) по зміцненню оборони і безпеки в Балтії і Польщі

Про це генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберг заявив на прес-конференції в середу, 4 грудня, передає "ДС" з посиланням на The Guardian.

Напередодні Анкара заявила, що не підтримає план НАТО посилення оборонного потенціалу країн Балтії і Польщі, якщо Альянс не надасть їй додаткової підтримки в боротьбі з Загонами народної самооборони (YPG) на північному сході Сирії, де Туреччина у жовтні почала військову операцію "Мирна весна".

Більшість країн-членів НАТО (на відміну від Туреччини) не вважають YPG терористичною організацією. Офіційна позиція Анкари ж полягає в тому, що YPG, що складаються переважно з курдів, і нібито пов'язані з Курдською робочою партією, діючої на турецькій території і яка вважається там терористичною.

Столтенберг повідомив, що лідери країн-членів НАТО не обговорювали питання YPG перед прийняттям рішення щодо Балтії та Польщі. Однак у заключному комюніке за підсумками зустрічі погодилися на "довгостроковий процес обговорення" статусу Загонів народної самооборони, який і дозволив домовитися з Туреччиною за підтримки плану з посилення обороноздатності у згаданих країнах.

Нагадаємо, Анкара звинуватила союзників по НАТО у підтримці проблем безпеки країн Балтії при ігноруванні погрози Туреччини з боку курдських бойовиків.

Туреччина вважає курдських бойовиків терористами і вторглася в райони північно-східної Сирії, щоб відтіснити їх від свого кордону.

    Реклама на dsnews.ua