• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Ердогана не хвилює думка інших країн про зміну статусу Айя-Софії

Реклама на dsnews.ua

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що думка інших країн не вплине на рішення про зміну статусу собору Святої Софії в Стамбулі

Про це турецький лідер сказав у суботу, 11 липня, передає "ДС" з посиланням на Анадолу.

"Туреччина прийняла рішення про зміну статусу Айя-Софії з музею на мечеть, грунтуючись на бажання і волі народу. Думка інших країн не може вплинути на наше рішення", — заявив Ердоган.

Він додав, що Туреччина скористалася "своїм суверенним правом", а критикують її "країни, які не можуть боротися з ісламофобією на своїй території".

10 липня Державна рада (вищий адміністративний суд) Туреччини скасував рішення уряду від 1934 року про статус музею Айя-Софії, розташованого в Стамбулі, що дозволить знову використовувати цей пам'ятник як мечеть.

В ЄС розкритикували це рішення турецької влади.

Собор Святої Софії був побудований в роки правління імператора Візантії Юстиніана I і відкритий в грудні 537 року. Собор більше тисячі років був найбільшим храмом у християнському світі, в ньому коронували візантійських імператорів. Після захоплення Константинополя османами і падіння Візантійської імперії в 1453 році собор перетворили на головну мечеть Османської держави.

Музейний статус собор Святої Софії одержав у 1934 році за ініціативи першого президента Туреччини Мустафи Кемаля Ататюрка. З 1985 року собор включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

    Реклама на dsnews.ua