• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Єрмак запевнив, що затримання "вагнерівців" в Білорусі не було українською спецоперацією

Реклама на dsnews.ua

Глава Офісу президента Андрій Єрмак вважає спецоперацією затримання бойовиків приватної військової компанії "Вагнера" в Білорусі, але не українською

Про це Єрмак заявив в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера", передає "ДС".

Глава Офісу президента вважає невипадковим, що "вагнерівці" були затримані в Білорусі саме напередодні виборів.

"Ми ж знаємо з вами, що так звані приватні армії дуже плідно співпрацюють з Російською Федерацією. Як ви вважаєте, чи можливо, щоб група людей готувалася протягом року і спецслужби РФ про це не знали. Я думаю, що це спецоперація, але не українська спецоперація", — сказав Єрмак.

Нагадаємо, 14 серпня Білорусь віддала Росії бійців ПВК "Вагнера", які раніше були затримані під Мінськом. Деякі з них воювали на Донбасі проти України.

В Офісі президента України заявили, що повернення бойовиків "Вагнера" в Росію не є дружнім кроком по відношенню до України і може негативно позначитися на відносинах двох держав.

Пізніше стало відомо, що операцію із затримання в Білорусі найманців російської ПВК "Вагнера", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, однак інформацію про неї "злив" "кріт" з оточення президента Володимира Зеленського. За даними ряду ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, в свою чергу, заявив, що СБУ не причетна до перекидання "вагнерівців" в Білорусь. За його словами, це робили російські спецслужби.

В СБУ офіційно заявили, що дана інформація є "російським фейком".

    Реклама на dsnews.ua