• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"ЄС фінансує тирана": МЗС Литви обрушився з критикою на "Північний потік-2"

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс різко висловився щодо будівництва російського газопроводу "Північний потік-2"

Габріелюс Ландсбергіс
Габріелюс Ландсбергіс
Реклама на dsnews.ua

Про це Ландсбергіс заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає "ДС".

За словами литовського міністра, у проєкті "Північний потік-2" сьогодні немає ніякого сенсу, оскільки Європа до 2030 року планує припинити використання викопного палива, а цей газопровід тільки збільшить його кількість в регіоні.

"Цей проєкт також не приносить ніякої користі єдності Європи. Німеччина доклала багато зусиль для того, щоб Європа була реально об'єднаною ... І мені було б сумно спостерігати, що німецька спадщина об'єднаної Європи зникає через один проєкт", — пояснив він.

Ландсбергіс зазначив, що він пропонував відкласти будівництво "Північного потоку-2" до нових виборів у Росії. На його думку, якщо Росія зможе провести по-справжньому демократичні вибори, то нехай продовжує реалізацію газопроводу.

"Якщо в Росії відбудуться демократичні вибори, то гаразд — будуйте далі. Але у нинішніх умовах цим проєктом ми фактично фінансуємо тирана. А це завжди погана ідея, тому що на ці кошти він врешті-решт будує танки. Тому моя ідея була — відкласти будівництво до виборів. Перефразовуючи Джона Леннона, дамо Путіну шанс", — додав міністр.

Як повідомляла "ДС", більше 15 компаній самостійно покинули проєкт "Північний потік-2" через побоювання потрапити під американські санкції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua