• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

ЄС відправив підмогу прикордонникам Литви та Латвії: охороняють кордон із Білоруссю

Європейське агентство Frontex відправило загін прикордонників до Литви та Латвії для посилення охорони кордонів цих країн із Білоруссю

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила пресслужба агентства, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Frontex вчинив так на запит Литви та Латвії, що надійшов у червні — у зв’язку зі значним зростанням кількості випадків незаконного перетину кордону з боку Білорусі останніми тижнями. 

"Прикордонники надаватимуть підтримку Латвії та Литві у нагляді за кордоном та інших функціях управління кордоном. Операція починається із розгортання 10 співробітників з патрульними авто, чисельність яких поступово збільшуватиметься", — зазначають у повідомленні. 

Лише за червень на незаконному перетині кордону з Білорусі до Литви впіймали понад 400 осіб — у шість разів більше, ніж загальна кількість таких спроб за 2020 рік. 

У Латвії не спостерігалося такого стрімкого зростання кількості незаконних перетинів кордону, але країна теж вирішила звернутися до Frontex, діючи на випередження.  

"Ми дуже стурбовані ситуацією на кордоні з Білоруссю. Проблема міграції стає серйозною – не тільки для Литви, але для всього ЄС, тому що пересилання мігрантів через кордон з ЄС стало офіційною позицією Білорусі. Це означає, що число мігрантів драматично зросло в останні місяці і ми повинні це вирішити", — заявляв президент Литви Гітанас Науседа перед червневим самітом лідерів ЄС.

За його словами, мігранти, що нелегально перетинають білорусько-литовський кордон, походять з різних країн, але в основному з Ірану, Іраку та Сирії.

Нагадаємо, глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс раніше заявив, що самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко відкрито погрожує Вільнюсу наркотиками та нелегальними мігрантами. Ландсбергіс назвав такі дії Лукашенка подальшою ескалацією, яку влаштовує його режим.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua