• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

ЄС продовжив санкційні заходи проти Росії за поширення хімічної зброї

Євросоюз продовжив санкції проти Сирії та Росії в зв'язку з поширенням хімічної зброї до 16 жовтня 2022 року

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в рішенні Ради ЄС, передає "ДС".

"Сьогодні Рада продовжила обмежувальні заходи з боку ЄС щодо застосування і розповсюдження хімічної зброї до 16 жовтня 2022 року", — зазначено в рішенні.

Ці санкції, які включають заборону на поїздки до ЄС і заморожування активів для фізичних і юридичних осіб, в даний час стосуються дев'яти фізичних осіб і однієї юридичної особи.

Відзначається, що всього в списку налічується 15 осіб — 10 росіян і 5 сирійців. Зокрема в списку четверо росіян, які брали участь в отруєнні колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в британському Солсбері.

Також піддані санкціям дві організації — Центр наукових досліджень в Сирії і російський Державний науково-дослідний інститут органічної хімії і технології (де був створений "Новачок").

Як повідомлялося, 15 жовтня 2018 року Рада ЄС прийняла рішення про обмежувальні заходи проти поширення і використання хімічної зброї. Згідно з цим рішенням накладено обмеження на пересування, а також заморожування фондів і економічних ресурсів для певних осіб, суб'єктів і установ, які несуть відповідальність за надання фінансової, технічної або матеріальної підтримки, або будь-який залучення до виробництва або використання хімічної зброї.

Нагадаємо, у вересні Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) США приєдналося до Великої Британії у запровадженні додаткових санкцій проти Росії у відповідь на отруєння лідера російської опозиції Олексія Навального рік тому.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua