• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

ЄС погодив виділенні на зброю для України €1.4 млрд з активів РФ

Рада Європейського Союзу погодила рішення надати 1,4 млрд євро на озброєння для України з непередбачуваних доходів від заморожених російських активів

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель після закінчення засідання Євроради з питань закордонних справ,, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Міністри сьогодні узгодили законодавчі рамки для використання непередбачуваних доходів від знерухомлених російських активів, які будуть спрямовані до Європейського мирного фонду… Але, як я сказав уранці, непередбачувані доходи від російських активів, заморожених у Європі, не активи безпосередньо, будуть використані якнайшвидше в інтересах України: 1,4 млрд євро будуть доступні наступного місяця і ще один млрд — до кінця року", — пояснив він.

За його словами, ці кошти будуть надані Україні на протиповітряну оборону, боєприпаси і на підтримку української промисловості.

"Ми розуміємо, якщо в юридичному аспекті одна держава-член не бере участі у вирішенні, як використовувати ці кошти, то вона не має права брати участь у тому, щоб вирішувати, на які цілі їх спрямували. Без цього блокування роботу буде прискорено. Розблокування коштів для мирного фонду лідери обговорять на наступному засіданні Європейської ради", — додав Боррель.

Як писала "ДС", 12 червня країни "Групи семи" погодили розблокування 50 млрд доларів прибутку від заморожених російських активів для допомоги Україні.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив, що Євросоюз розробив юридичний механізм, щоб обійти вето Угорщини на закупівлю зброї для України за рахунок прибутків, отриманих від заморожених російських активів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua