• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

ЄС вимагає від Лукашенка не шантажувати сусідів мігрантами

Євросоюз закликав самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка не використовувати нелегальних мігрантів для тиску на сусідні держави

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"Використання людей, які потребують допомоги, для досягнення політичних цілей порушує фундаментальні європейські цінності та принципи. ЄС та його держави-члени засуджують інструменталізацію мігрантів і біженців білоруським режимом", — йдеться в заяві.

У документі зазначається, що ЄС і його держави-члени будуть боротися з триваючим зростанням числа нерегулярних переходів з Білорусі, щоб зберегти цілісність свого зовнішнього кордону.

ЄС розгляне можливість обмежувальних заходів, спрямованих на перевізників мігрантів, які порушують права людини, або осіб, іншим чином причетних до торгівлі людьми.

"ЄС і його держави-члени як і раніше повні рішучості ефективно управляти міграційними потоками для захисту зовнішніх кордонів ЄС. Особи, які не мають права перебувати в ЄС, повинні бути повернуті. У цьому контексті ЄС та його держави-члени вживатимуть всіх необхідних заходів відповідно до законодавства ЄС та міжнародного права", — йдеться в заяві.

У пятницю до Литви прибули додаткові 60 працівників Європейського агентства прикордонної і берегової охорони Frontex, які будуть допомагати в боротьбі з міграційною кризою.

Нагадаємо, в середині липня Литва звернулася до ООН через зростання потоку нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю.

Сейм Литви в невідкладному порядку схвалив зміни в міграційне законодавство, щоб адаптувати його до потреб в звʼязку з напливом до країни нелегальних мігрантів через територію Білорусі. Сейм проголосив зростання потоків нелегальних мігрантів гібридною агресією.

Пізніше офіційний Вільнюс звернувся до Києва з проханням про допомогу в звʼязку з критичною ситуацією на кордоні. На своєму засіданні в середу, 28 липня, Кабінет міністрів України прийняв рішення відправити в Литву технічні засоби для облаштування кордону у вигляді колючого дроту.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, це допоможе Литві впоратися з міграційною кризою, спровокованою самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua