• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

ЄС запроваджує санкції проти чиновників авіаслужб Білорусі та компанії "Белавіа", — ЗМІ

Європейський союз готує санкції відносно національної авіакомпанії Білорусі та близько десятка вищих посадових осіб білоруської авіації

"Белавіа"
"Белавіа"
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Reuters з посиланням на дипломатичні джерела, передає "ДС".

Очікується, що в список увійдуть високопоставлені чиновники міністерств оборони та транспорту Білорусі, військові з ВПС, високопоставлений чиновник мінського аеропорту і високопоставлений чиновник цивільної авіації.

До чорного списку і заборону на ведення бізнесу з ЄС потрапить ще одне державне підприємство з авіаційного сектора.

Пропоновані заморожування активів і заборони на поїздки є частиною пакета нових санкцій щодо Білорусі з боку країн ЄС через вимушену посадку літака Ryanair в Мінську і арешту журналіста Романа Протасевича і його подруги.

Посли ЄС вже в пʼятницю можуть попередньо схвалити заборону на польоти та посадку на території ЄС білоруським авіакомпаніям, що дозволить міністрам ЄС офіційно затвердити рішення пізніше в цьому місяці.

Уряди ЄС також готують секторальні санкції, які можуть торкнутися продажу облігацій, нафтового сектору та експорту калійних добрив.

За словами дипломатів, до введення таких економічних санкцій блок, як очікується, до 21 червня, коли зустрінуться міністри закордонних справ ЄС, погодить менший список санкцій щодо фізичних і двох юридичних осіб в якості швидкої проміжної відповіді.

"Всі держави ЄС згодні з таким підходом", — сказав один дипломат. Другий дипломат сказав, що це буде "чітким сигналом для Лукашенка, що його дії небезпечні та неприйнятні".

Нагадаємо, з 26 травня Україна повністю припинила авіасполучення з Білоруссю через примусову посадку літака Ryanair в мінському аеропорту 23 травня, після чого був затриманий засновник опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta, головний редактор ресурсу "Білорусь головного мозку" Роман Протасевич. Також українським авіакомпаніям і літакам буде заборонено виконувати польоти у повітряному просторі Республіки Білорусь.

Про припинення авіасполучення з Білоруссю заявила і низка інших країн, зокрема Литва, Словаччина та Польща. В "Белавіа" заявили про вимушену відміну з 27 травня рейсів до восьми країн Європи. Крім того, білоруська національна авіакомпанія скасувала всі рейси до України з 26 травня і по 25 серпня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua