• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Ще одна країна Європи не визнала легітимність Лукашенка

Реклама на dsnews.ua

Швеція також не визнає легітимність самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, якого вважає відповідальним за насильство і репресії проти опозиції

Про це заявила міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде в своєму Twitter, передає "ДС".

За її словами, "поспіхом" проведена інавгурація тільки підтверджує відсутність легітимності Лукашенка.

"Проведена спішно і без оголошення інавгурація Лукашенка лише підтверджує відсутність у нього легітимності демократичного лідера. Вибори девʼятого серпня не були вільними або демократичними. Ми продовжуємо вважати Лукашенка відповідальним за насильство і репресії проти опозиції і мирних демонстрантів", — написала Лінде.

Як писала "ДС", 23 вересня в Мінську відбулася таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в багатьох містах країни почалися масові акції протесту, на вулиці вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох західних країн відмовилися визнати Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили в США і Канаді. Глава МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що так звана "інавгурація" Лукашенко "не означає його визнання легітимним главою білоруської держави".

При цьому влада Китаю і Туркменістану заявили про визнання президентом Білорусі Олександра Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua