• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

ЄСПЛ закликав Саакашвілі припинити голодування, — адвокат

Страсбурзький суд закликає колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі припинити голодування

Михайло Саакашвілі
Михайло Саакашвілі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу адвокат експрезидента Ніка Гварамія, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми отримали відповідь від ЄСПЛ, у якій зазначено, що Страсбурзький суд закликає Міхеіла Саакашвілі припинити голодування. Отже, водночас визнає той факт, що Саакашвілі справді голодує", — заявив захисник.

Він зазначив, що ЄСПЛ зобов'язав керівництво Грузії звітувати про стан здоров'я експрезидента та про всі проведені медичні втручання.

За його словами, адвокати отримали відповідь на скаргу щодо невідповідних медичних умов для Саакашвілі, який голодує понад місяць.

Рішення ЄСПЛ, надіслане адвокатам та Міністерству юстиції, також прокоментував очільник Мін'юсту Грузії Раті Брегадзе.

"Страсбурзький суд не задовольнив вищезгадане клопотання заявника і, замість того, щоб перевести його до цивільної клініки держави, закликав сторону-заявника припинити голодування. Уряд Грузії має надати Європейському суду з прав людини інформацію про здоров'я та безпеку заявника до 24 листопада 2021 року", – додав Брегадзе.

Як писала "ДС", експрезидент Грузії, громадянин України Михайло Саакашвілі був затриманий 1 жовтня у Тбілісі. Прем'єр-міністр країни Іраклій Гарібашвілі заявив, що Саакашвілі повернувся на батьківщину, плануючи вбивства опозиціонерів та заворушення. Він зазначив, що Саакашвілі зможе поїхати до України лише після того, як проведе у в'язниці весь термін.

У в'язниці експрезидент оголосив голодування.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua