• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

ЄСПЛ в січні ухвалить рішення щодо війни у Грузії

Реклама на dsnews.ua

Європейський суд з прав людини оголосить рішення у справі про російсько-грузинську війну 2008 року 21 січня 2021 року

Про це заявили в Мін’юсті Грузії, передає "ДС" з посиланням на "Грузия Online".

За даними відомства, Грузія звинувачує Росію в порушеннях восьми статей Європейської конвенції, що відбулися в ході серпневої війни і подальшої окупації Грузії. 

Грузинська сторона заявляє про порушення права на життя (стаття 2); заборони на тортури і покарання, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження (стаття 3); права на свободу та безпеку (стаття 5); права на захист приватного і сімейного життя (стаття 8); права на ефективний засіб правового захисту (стаття 13); захист власності (стаття 1 Першого додаткового протоколу); права на освіту (стаття 2 Першого додаткового протоколу); свободи пересування (стаття 2 Протоколу № 4).

"З початку розгляду справи по суті, з 8 жовтня 2013 року до теперішнього часу, було вивчено велику кількість широкомасштабних, комплексних документів і доказів з різних джерел. В результаті оцінки якості цих документів було відібрано до 700 доказів і ряд документів з відповідним аналізом і аргументами, які Грузія в різний час надала Страсбурзькому суду", — йдеться в заяві Міністерства юстиції Грузії.

Останнє усне слухання у Великій палаті Європейського суду відбулося 23 травня 2018 року, в ході якого міністерство також надало докази.

Додамо, що нещодавно в Росії, де не визнають пріоритету рішень міжнародних судів, вирішили створити свій аналог ЄСПЛ.

    Реклама на dsnews.ua