• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Естонія не відмовиться від вакцини AstraZeneca

В Естонії експертна комісія з імунопрофілактики ухвалила рішення і надалі використовувати вакцину від коронавірусу виробництва компанії AstraZeneca, оскільки користь від її використання більша, аніж можлива шкода

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Комісія провела засідання, на якому ухвалили таке рішення, у вівторок ввечері, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"З огляду на епідеміологічну ситуацію в Естонії, користь від подальшого використання AstraZeneca більша, ніж можлива шкода. 

Ми вирішили, що вакцинація продовжиться. На даний момент немає доказів, що застосування вакцини призводить до тромбозу", — сказала член експертної комісії з імунопрофілактики Ір’я Лутсар Естонському телебаченню.

За словами Лутсар, в четвер комісія збереться знову і обговорить письмовий звіт Європейського агентства лікарських засобів (EMA). 

"Там будуть описані всі деталі, після цього будемо вирішувати далі. Все залежить від цього дослідження", — підкреслила Лутсар.

Вже низка країн ЄС, серед яких Німеччина, Франція та Італія, заявили, що припиняють щеплення вакциною AstraZeneca після того, як кілька країн повідомили про розвиток тромбів у вакцинованих людей.

Європейське медичне агентство в останньому повідомленні знову заявило, що не бачить ознак того, що вакцина AstraZeneca стала причиною розвитку тромбів. 

ЕМА проведе спеціальне засідання 18 березня для розгляду цього питання. 

Нагадаємо, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що до повідомлень про відмову використовувати вакцину від коронавірусу виробництва AstraZeneca для вакцинації населення в країнах Європи може бути причетна Росія для просування на ринок ЄС своєї вакцини "Спутник V".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua