• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

"Це лише початок, диктатори не зупиняться": прем’єр Польщі прогнозує подальшу ескалацію від Лукашенка й Путіна

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що дії білоруського режиму, який підтримує Росія, становлять загрозу для всієї Європи. Він вважає це лише початком, адже "диктатори не зупиняться"

Реклама на dsnews.ua

Про це Моравецький заявив у своїй промові, повністю присвяченій останньому загостренню стосунків з Росією та Білоруссю, передає "ДС" з посиланням на RMF24.

Він наголосив, що "те, що здалеку виглядає як звичайна міграційна криза — це насправді гібридна війна, яку Александр Лукашенко оголосив усьому Європейському Союзу, за підтримки Владіміра Путіна".

"Це політичний конфлікт, створений з конкретною метою — дестабілізувати Європу", — заявив Моравецький. 

Він зауважив, що вже є вдосталь доказів, що ціллю для мігрантів, які за допомогою білоруського режиму потрапляють на європейський кордон, є країни Західної Європи. "Зараз першою ціллю є Польща, але наступними будуть Німеччина, Бельгія, Франція, Іспанія", — наголосив Моравецький. 

Прем’єр Польщі також нагадав про зростаючі ціни на енергоресурси, зокрема й через скорочення поставок газу, наслідки чого відчула на собі вже вся Європа. 

"Це тільки початок — диктатори не зупиняться", — наголосив Моравецький.

Він сказав, що Польща зробить усе для захисту кордонів ЄС, як і раніше в своїй історії захищала кордони Європи. 

"Закликаю усіх людей у вільному світі: Польщі, Литві та Латвії потрібна ваша солідарність… Нам потрібно розбудовувати альянси, з якими ми зможемо діяти разом у час кризи, підтримувати одне одного і не бути роз’єднаними", — заявив Моравецький.  

Нагадаємо, напередодні в Польщі повідомили, що білоруські силовики застосовують "новий метод" управління біженцями на кордоні. Тепер невеликі групи людей одночасно намагаються перетнути кордон у кількох різних місцях

Вчора самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Захід має "молитися на його країну", і пригрозив ядерною війною в разі втручання в білоруські справи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua