• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Єврокомісія судитиметься з Польщею через судову реформу

Європейська комісія звернеться до Суду Євросоюзу щодо прийнятого в Польщі закону про судоустрій і просить про тимчасові заходи до винесення остаточного рішення

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в Єврокомісії, передає "ДС" з посиланням на "Еспрессо".

Комісія стверджує, що польський закон про судоустрій підриває незалежність польських суддів і несумісний з верховенством права ЄС.

"Більше того, закон забороняє польським судам, у тому числі шляхом застосування дисциплінарних проваджень, безпосередньо застосовувати певні положення законодавства ЄС, що захищають незалежність судової системи, та направляти до Суду ЄС посилання на попередні рішення з таких питань", — йдеться в заяві.

Крім того, Комісія вважає, що Польща порушує законодавство ЄС, дозволяючи Дисциплінарній палаті Верховного Суду — незалежність якої не гарантується — приймати рішення, які мають безпосередній вплив на суддів і спосіб виконання ними своїх функцій.

"Ці питання включають справи про зняття недоторканності суддів з метою порушення проти них кримінального провадження або затримання, а також тимчасове відсторонення від посади та зменшення їхньої зарплати. Сама перспектива для суддів мати справу із судом перед органом, незалежність якого не гарантована, створює для суддів "ефект охолодження" і може вплинути на їх незалежність. Комісія вважає, що це серйозно підриває незалежність судової влади та зобовʼязання забезпечити ефективний правовий захист, а отже, правовий порядок ЄС в цілому", — йдеться в заяві.

Крім передачі справи в Суд ЄС, сьогодні Комісія також вирішила звернутися до Суду з проханням вжити тимчасових заходів, щоб запобігти загостренню серйозної і непоправної шкоди, заподіяної незалежності судочинства і правового порядку ЄС.

У своєму клопотанні про вжиття тимчасових заходів Комісія проситиме призупинення дії низки положень закону, а також вже прийнятих Дисциплінарної палатою Верховного Суду Польщі рішень про зняття недоторканності з суддів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua