• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Єврокомісія розблокувала 10 млрд євро для Угорщини

Європейська комісія розморозила близько 10 млрд євро, які мала отримати Угорщина, однак виплати були заблоковані

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Це приблизно третина загальної суми, заблокованої через низку проблем, пов’язаних із верховенством права, передає "ДС" з посиланням на The Guardian.

Комісія стверджує, що Угорщина здійснила низку судових реформ і, отже, заслуговує на доступ до частини фінансування.

"Після ретельної оцінки та кількох обмінів інформацією з урядом Угорщини Комісія вважає, що Угорщина вжила заходів, які вона зобов’язалася вжити для того, щоб Комісія вважала, що сприятлива умова Хартії ЄС про основні права виконана в тому, що стосується судової незалежності", — йдеться в заяві.

Це означає, що частина фінансування Політики згуртованості більше не буде заблокована, і тому Угорщина може почати вимагати відшкодування приблизно до 10,2 мільярда євро.

Тим не менш, рішення виявляється дуже суперечливим.

Групи громадянського суспільства Угорщини, які спостерігають за незалежністю судової влади, кажуть, що уряд не повністю відповідає критеріям. Одна група з чотирьох політичних груп в Європейському парламенті, включаючи правоцентристську Європейську народну партію та соціалістів і демократів, також висловила занепокоєння в сьогоднішньому листі до президента Комісії Урсули фон дер Ляєн.

Критики цього кроку комісії кажуть, що існує думка, що розблокування коштів було поспішним, щоб переконати прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана зняти блокування ключових рішень щодо України, які лідери планували прийняти на саміті 14-15 грудня.

Депутат Європарламенту від Зелених Німеччини Даніель Фройнд сказав: "Виділяючи 10 мільярдів євро Орбану, фон дер Ляєн робить найбільшу помилку за час свого перебування на посаді". Необхідні реформи не здійснені. Однак час оприлюднення дозволяє лише зробити висновок, що мова не йшла про судові реформи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua