• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Єврокомісія створила інституцію для боротьби з НП в охороні здоров'я

Європейська комісія оголосила про створення Європейського органу з питань готовності до надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я (HERA)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Як повідомили в ЄК, орган створений для запобігання, виявлення і швидкого реагування на надзвичайні ситуації в сфері охорони здоровʼя, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"HERA передбачатиме загрози та потенційні кризи для здоров'я шляхом збору розвідувальної інформації та створення необхідного потенціалу реагування", — йдеться в заяві.

У разі надзвичайної ситуації HERA забезпечить розробку, виробництво і поширення ліків, вакцин та інших медичних заходів, таких як рукавички і маски, яких часто не вистачало на першому етапі реагування на коронавірус.

До початку 2022 року нове агентство визначить і буде вживати заходів принаймні щодо трьох загроз з високим рівнем впливу і усуне можливі прогалини в медичних контрзаходи.

HERA створена як внутрішня структура Єврокомісії. Вона буде повністю функціонувати на початку 2022 року. До 2027 року на роботу організації передбачено 6 млрд євро з бюджету ЄС.

Як повідомляла "ДС", у Всесвітній організації охорони здоровʼя заявили, що пандемія коронавірусу триває вже 20 місяців і в даний час світ вийшов на так зване плато по захворюваності.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua