• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Європарламент ініціює відключення Білорусі від SWIFT, а також відсторонення від світового спорту

Європарламент закликає Раду ЄС ввести нові індивідуальні та секторальні санкції проти Білорусі. Серед них — відключення від міжнародної системи банківських платежів SWIFT та заборона на участь у Олімпійських іграх

Роман Протасевич
Роман Протасевич / Скріншот
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в резолюції Європарламенту, передає "ДС" з посиланням на Нашу Ніву.

"Закликаємо Раду ЄС якомога швидше розширити список осіб і організацій, на які поширюються санкції ЄС, включивши туди відповідальних за перехоплення і примусову посадку рейсу Ryanair, а також за затримання (засновник Telegram-каналу Nexta — "ДС") Романа Протасевича і (дівчини Протасевича — "ДС") Софії Сапєги", — йдеться в документі.

Парламентарі наголошують на необхідності якнайшвидшого впровадження четвертого пакету санкцій, що включає осіб, "причетних до електоральних махінацій і порушення прав людини", суддів і співробітників правоохоронних органів, які брали участь у затриманні та притягненні до відповідальності опозиціонерів.

Окремо автори резолюції закликали ввести санкції проти тележурналіста Марата Маркова, який брав так зване "інтервʼю" у викраденого режимом журналіста Романа Протасевича.

Також пропонується ввести секторальні санкції щодо торгівлі сирою нафтою і нафтовими продуктами, калійної, сталеливарної і деревообробної промисловості.

Водночас автори резолюції закликають припинити співпрацю і фінансування білоруських державних банків і обмежити кредитні лінії міжнародних банків для дочірніх банків в Білорусі, а також розглянути питання про тимчасове виключення Білорусі з системи SWIFT.

До санкцій, в тому числі забороні на польоти для білоруських авіакомпаній, пропонують приєднатися і іншим країнам-партнерам ЄС.

Європарламентарі заявляють про необхідність припинити співпрацю європейських компаній, зокрема Siemens, з білоруськими партнерами, а також передачу технологій. При цьому вони закликають до «скоординованим діям ЄС» щодо відшкодування збитків країнам, що постраждали від санкцій з боку Мінська, і переорієнтації бізнесу на приватні компанії, не повʼязані з чинною владою.

"Європарламент серйозно стурбований сприянням Росії режиму Лукашенка, в тому числі за рахунок фінансової підтримки і тісної співпраці спецслужб", — йдеться в документі.

Його автори закликають "розслідувати роль Росії" в інциденті з вимушеною посадкою літака Ryanair і, в разі виявлення причетних до цього безпосередньо або побічно громадян РФ, ввести відносно них санкції.

Країни-учасниці ЄС закликають обʼєднати зусилля, особливо по частині обміну розвідданими, по ситуації в Білорусі і "вислати всіх відомих офіцерів білоруської розвідки" з території ЄС.

"Закликаємо голову (Європарламенту, — Ред.) обмежити доступ співробітників посольства Білорусі в Брюсселі в Європарламент, а також їх фізичну і віртуальну участь в заходах ЄП і переглянути питання обміну інформацією з білоруською дипмісією", — зазначено в документі.

Також Євродепутати виступили за призупинення членства Білорусі в міжнародних спортивних організаціях та обмеження доступу збірної країни на міжнародні змагання, в тому числі Олімпійські ігри в Токіо.

Також вони висловилися за позбавлення білоруського держтелебачення прав на трансляцію матчів чемпіонату Європи з футболу та безоплатну передачу цих прав телеканалу, який мовить з Польщі — "Белсату".

Нагадаємо, 23 травня після екстреної посадки літака компанії Ryanair в мінському аеропорту через нібито мінування були затримані засновник опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta, головний редактор ресурсу "Білорусь головного мозку" Роман Протасевич і його дівчина Софія Сапега — громадянка РФ.

Затримання Протесевіча викликало різку реакцію в світі. Низка країн, включаючи Україну, після цього заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua