• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

В Європарламенті вивчають причетність Росії до інциденту з лайнером Ryanair в Білорусі

На розгляд Європарламенту винесений проєкт резолюції по ситуації в Білорусі, в якому міститься заклик розслідувати роль Росії в інциденті з примусовою посадкою літака Ryanair в Мінську

Літак Ryanair після посадки в Мінську
Літак Ryanair після посадки в Мінську / Onliner.by
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в проєкті резолюції, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Текст резолюції засуджує примусову посадку рейсу Ryanair в Мінську 23 травня і затримання білоруською владою журналіста Романа Протасевича і Софії Сапеги і вважає цей акт порушенням міжнародного права і державним тероризмом.

Євродепутати закликатимуть до негайного і безумовного звільнення Протасевича і Сапеги, а також всіх журналістів і політичних вʼязнів, які утримуються в Білорусі.

"Європарламент закликає до ретельної оцінки наслідків перехоплення цивільного літака не тільки для міжнародного повітряного транспорту та авіаційної безпеки, а й для загальної безпеки в Європі і безпеки білоруських та інших громадян, які вислані або шукають притулку в державах-членах ЄС", — йдеться в проєкті резолюції.

"Таке розслідування має досліджувати можливу роль Росії в терористичних актах, скоєних білоруським режимом. Якщо це підтвердиться, будь-який громадянин Росії, який прямо або побічно брав участь в операції, повинен потрапити під санкції згідно глобальному режиму санкцій ЄС щодо прав людини (закон Магнітського)", — вважають в Європарламенті.

Євродепутати також збираються висловити глибоку стурбованість причетністю Росії до дій режиму Лукашенка, включаючи фінансову підтримку і тісну співпрацю між спецслужбами.

Нагадаємо, 23 травня після екстреної посадки літака компанії Ryanair в мінському аеропорту через нібито мінування були затримані засновник опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta, головний редактор ресурсу "Білорусь головного мозку" Роман Протасевич і його дівчина Софія Сапега — громадянка РФ.

Затримання Протесевіча викликало різку реакцію в світі. Низка країн, включаючи Україну, після цього заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua